Vb-bronzérmes a magyar öttusacsapat

Kovács Sarolta (Array)

Bronzérmet nyert a Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara összeállítású csapat a berlini öttusa-világbajnokság hagyományos versenyében.

A magyarok csak két fővel szerepeltek a szombati döntőben, de ez az ellenfelek többségére is igaz volt, mivel a csütörtöki selejtezőből csupán a lengyelek jutottak tovább három versenyzővel, azaz teljes csapattal. Emiatt a második és harmadik helyért nyílt volt a küzdelem, s bár a magyarok az utolsó szám előtt még a hatodik helyen álltak, Kovács és Földházi olyan jó teljesítményt nyújtott a lövészetekkel kombinált 4×800 méteres futásban, hogy meglett a bronzérem.

Az aranyat a lengyelek szerezték meg az egyéni győztest is felvonultató németek, illetve a magyarok előtt. Kovács a hatodik, Földházi a 13. helyen végzett.

Eredmény – öttusa-vb, hagyományos verseny, nők:

egyéni:
1. Lena Schöneborn (Németország) 1390 pont
2. Csen Csien (Kína) 1367
3. Yane Marques (Brazília) 1350
…6. Kovács Sarolta 1334 (úszás: 2:10.07 perc/310 pont, vívás: 25 győzelem/10 vereség/251 pont, lovaglás: 275 pont, lövészet-futás: 13:22.31 perc/498 pont)
…13. Földházi Zsófia 1293 (2:12.92/292, 12/13/173, 272, 12:24.02/556)