Magyar érmek várhatóak a rövidpályás úszó-Eb-n

Hosszú Katinka (hosszú katinka, )

Gyurta Dániel nem indul el a franciaországi Chartres-ban rendezendő kontinenstornán, de azért akadnak esélyeseink.

Elsősorban a 25 méteres medencébe kiírt idei Világkupa-sorozat női győztese, Hosszú Katinka igazolhatja, hogy az elmúlt hetekben mutatott remeklése nem a véletlen műve volt, és hogy formája – no meg önbizalma is – rendben van. Erre vall, hogy a bajaiak normálmedencés világ- és Európa-bajnoka hét számban indul.

Érmeket szerezhet a Hosszú mögött Vk-második Jakabos Zsuzsanna is, a férfiaknál pedig Cseh László, aki a rövidpályás Eb-ken eddig 19 érmet nyert, köztük 13 aranyat. A tavalyi, szczecini rövidpályás Eb-n 12 érem volt a magyar össztermés, Cseh a csapat legjobbjaként négyet – három aranyat és egy bronzot – szerzett, így a verseny legeredményesebb férfi úszója is lett.

A 16. Eb-re a kontinentális szövetség, a LEN tagországai közül 35 jelezte részvételét, a szervezőbizottság adatai szerint Chartres-ban 425 úszó – 242 férfi és 183 nő – indul harcba a 40 számban. A LEN 35 ezer eurót oszt szét a legeredményesebb versenyzők között.

Az eddigi 15 Európa-bajnokságon 33 arany-, 22 ezüst- és 20 bronzérmet szereztek a magyarok.