Kopitar juttatta előnyhöz a Los Angelest

Anze Kopitar hosszabbításban lőtt góljával a Los Angeles Kings a New Jersey Devils otthonában jutott előnybe a tengerentúli profi hokiliga döntőjében.

Stanley Kupa-döntőjének első mérkőzését a New Jersey Davils csarnokában, a Prudential Centerben játszották.

A kezdetektől fogva érezhető volt a hatalmas tétből következő óvatosság, emellett a két kapus, a Devils veteránja, Brodeur, illetve a Lings hálóőre, Quick is remekelt.

Ez a gólok rovására ment, Fraser a 10. percben a Devils védőinek bénázása közepette vezetést szerzett a Los angeles Kingsnek.

Colin Fraser vezető gólja:

A vendégek soványka előnye egy harmadon át tartott ki, Volcsenkov révén egyenlítettek a hazaiak.

Volcsenkov gólja:

Az 1-1-es döntetlen kitartott a rendes játékidő végéig, következett a hosszabbítás. A Kings szlovén légiósa, Anze Kopitar egyedül oldotta meg a feladatot, góljával pedig a Los Angeles idegenben tudott előnyt szerezni az egyik csapat negyedik sikeréig tartó NHL-döntőben.

Eredmény – NHL, döntő a Stanley Kupáért, 1. mérkőzés

New Jersey Devils-Los Angeles Kings 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után

Gólütők: Volcsenkov (39.), illetve Fraser (10.), Kopitar (60+9.)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó döntő állása: 1-0 a Kings javára