Verhetetlen otthon a Detroit

Sorozatban a 18. hazai győzelmét aratta a Detroit Red Wings az észak-amerikai profi jégkorongligában.

Az NHL szerdai játéknapján a Detroit az Edmonton Oilers ellen nyert. A Red Wings 2-0-ra elhúzott, amit az Oilers szisztematikus munkával a 3. harmad közepére ledolgozott (2-2). A Detroit azonban újítani tudott, és 11 perc alatt berámoolt még kettőt..

Ezzel a Detroit behúzta a 18. haza győzelmét is és már csak két hazai mérkőzését kell hoznia ahhoz, hogy beállítsa a Bostonnak az 1929-30-as idényben produkált sorozatát, melyet a Philadelphia megismételt 1976-ban. Ebben a bajnokságban eddig csak a San Jose Sharks és a Calgary Flames tudott nyerni Detroitban.

Az amerikai hokiban az a jó, hogy szinte minden meccsre jut egy-egy jó bunyó. A Detroit meccsén Ryan Jones Justin Abdelkaderrel akaszkodott össze – a közönség legnagyobb örömére. A mérkőzés 0-0-ás állásánál még egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, később a Detroit bedarálta ellenfelét. Íme: