Kultúra

Összeállt az idei Friss Hús rövidfilmfesztivál programja

24.hu
24.hu

2016. 03. 17. 14:10

Közeledik a nagy várakozással övezett 4. Friss Hús, amelynek programját nemzetközi és magyar rövidfilmek fogják alkotni.

A március 30. és április 3. között rendezik meg a 4. Friss Hús Budapest Nemzetközi Rövidfilmfesztivált, melynek programját 2014. január után készült nemzetközi és magyar rövidfilmekből állították össze. A nemzetközi versenyprogram három blokkjának válogatásában olyan filmek szerepelnek majd, mint az idén februárban Oscar díjat nyert Stutterer (Dadogó) vagy a legutóbbi Európa Filmdíj győztese, a horvát Picnic (Piknik) című film, de bekerültek a válogatásba olyan alkotások is, amelyek a Sundance, a Berlinale vagy a Cannes-i Filmfesztivál hivatalos programjaiban versenyeztek.

A magyar programba összesen 30 filmet válogattak be. A magyar közönség a Friss Húson láthatja először Bucsi Réka új, LOVE című animációs filmjét, amelynek világpremierje a Berlinalén volt, és a napokban az egyik legrangosabb amerikai fesztiválon, az SXSW-n vetítik. A korábbi rövidfilmjeivel nagy sikereket arató Kárpáti György Mór Gólyatábor című munkája szintén a Friss Húson mutatkozik be, csakúgy mint Fabricius Gábor új filmje, a Dialogue.

Emellett számos figyelemre méltó alkotás került a versenyprogramba a hazai filmes oktatási intézményekből (Budapest Metropolitan Egyetem, ELTE, MOME, SZFE), valamint a Média Mecenatúra által támogatott filmek is megjelenési felületet kapnak.

A tavalyi Friss Húson bevezetett programszerkesztési koncepciónak megfelelően az animációs és az élő szereplős filmek idén is közös blokkokban, de külön kategóriában versenyeznek. A fesztivál záróünnepségén három fődíjat osztanak ki: a legjobb magyar élő szereplős, a legjobb magyar animációs, és a legjobb nemzetközi élő szereplős/animációs filmnek járó díjat.

Magyar versenyfilmek

Magyar versenyfilmek I.

  • Vetítési időpont: március 30. szerda 19.00. Ismétlés: április 1. péntek 17.00
  • Alkotások: Vizsgálat (r: Fekete Tamás) 15’, Gólyatábor (r: Kárpáti György Mór) 8’, Indián (r: Simonyi Balázs) 29’, En Passant (r: Oláh Kata) 19’, 35 (r: Barcsai Bálint) 4’, A nyalintás nesze (r: Andrasev Nadja) 9’

Magyar versenyfilmek II.

  • Vetítési időpont: március 30. szerda 21.00 Ismétlés: április 2. szombat 15.00
  • Alkotások: Szép alak (r: Kis Hajni) 17’, A répa (r: Lengyel Balázs) 12’, Buborék (r: Pusztai Ferenc) 9’, A körömágyszaggató (r: Király Krisztián) 9’, Fizetős nap (r: Bernáth Szilárd) 24’, Sétagalopp (r: Freund Ádám) 15’

Magyar versenyfilmek III.

  • Vetítési időpont: március 31. csütörtök 19:00. Ismétlés: április 3. vasárnap 21.00
  • Alkotások: Késő nyár (r: Csata Hanna) 13’, Szuper (r: Kőrösi Máté) 16’, Éjszakai festés (r: Grosan Cristina) 18’, Cosmic Jacuzzi (r: Takács Anikó) 9’, Zserbó (r: Kemény Eszter) 17’, Terminál (r: Simonyi Balázs) 8’

Magyar versenyfilmek IV.

  • Vetítési időpont: március 31. csütörtök 21:00 Ismétlés: április 3. vasárnap 17.00
  • Alkotások: Polaroidok (r: Lichter Péter) 14’, Beyond (r: Kopasz Milán) 10’, Romanian Sunrise (r: Visky Ábel) 24’, Tolvaj (r: Mayer Bernadette) 13’, Szabó úr (r: Ferenczik Áron) 19’

Magyar versenyfilmek V.

  • Vetítési időpont: április 1. péntek 19.00 Ismétlés: április 3. vasárnap 19.00
  • Alkotások: Házibuli (r: Bárány Dániel) 4’, Tabula Rasa (r. Csoma Sándor) 30’ Dialogue (r: Fabricius Gábor) 8’, Az Elmenetel (r: Tóth Barnabás) 12’, Fehér farkas (r: Szilágyi Fanni) 18’, Remény (r: Szirmai Márton) 17’

Magyar versenyfilmek VI.

  • Vetítési időpont: március 2. szombat 19.00 Ismétlés: április 3. vasárnap 15.00
  • Alkotások: Kiút (r. Ottlik Anna) 6’ Mindenki (r: Deák Kristóf) 25’, Tetemre hívás (r: Madarász Isti) 10’, Állomás (r: Vékes Csaba) 13’, Sötét karma (r: Pálfi Bernadette) 14’, LOVE (r: Bucsi Réka) 14’

Nemzetközi versenyfilmek

Nemzetközi versenyfilmek I.

  • Vetítési időpont: március 31. csütörtök 19:00
  • Alkotások: Green (r: Lucas Camps) 9’, In the Sea (r: Sigurd Kølster) 26’, Rate Me (r: Fyzal Boulifa) 17’, Lead in the Head (r: Aurore Peuffier) 8’, Stutterer (r: Benjamin Cleary) 13’, Red Light (r: Toma Waszarow) 21’

Nemzetközi versenyfilmek II.

  • Vetítési időpont: április 2. szombat 17.00
  • Alkotások: Shredder (r: Mikhail Dovzhenko) 19’, Teeth (r: Daniel Gray, Tom Brown) 6’, Leeches (r: Payal Sethi) 27’, Picnic (r: Jure Pavlović) 13’, What We Did Before We Drunk Cocoa Together (r: La Aramisova) 30’

Nemzetközi versenyfilmek III.

  • Vetítési időpont: április 2. szombat 21.00
  • Alkotások: The Sleep of the Amazons (r: Berangere McNeese) 25’, Peacock (r: Ondrej Hudecek) 26’, Mother Knows Best (r: Mikael Bundsen) 13’, Why the Dinosaurs disappeared? (r: Mihai Ghiță) 16’, Manoman (r: Simon Cartwright) 10’
Forrás: Daazo

Kommentek

Legfrissebb videó mutasd mind

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.