Anglia – Egyesült Államok 1-1

Rustenburg, Royal Bafokeng stadion 42 000 néző

Nem sikerült az angol válogatottnak győzelemmel kezdeni a dél-afrikai tornát. Kétségtelen, hogy a három csoportellenfél közül a legnehezebbel nyitottak, hiszen az USA együttese már bizonyított az elmúlt időszakban.

Gerrard gyorsan vezetést szerzett egy parádés Heskey gólpassz után, de a félidőben még egy gól esett: Dempsey, a Fulham csatára lőtte rá messziről a labdát, amelyet Green a kezei között beengedett a kapuba. Potyagól.

A második félidőben az amerikaiak folytatták stabil, tudatos védekezésüket, de ellentémadásokra is futotta, akár meg is nyerhették volna a meccset. Rooney nem tudott kibontakozni, Gerrard és Lampard pedig bár jól játszott, nem tudott pluszt hozzátenni a játékához.

A meccs embere Tim Howard lett, nem véletlenül. Az amerikai kapus az első félidei sérülése ellenére kiválóan védett, nagyban köszönhető neki a bravúrdöntetlen!

Említést érdemel még a brazil játékvezető, aki észrevétlenül, kiválóan vezette a nem feltétlenül könnyű meccset.

Vége a mérkőzésnek!! 1-1 a vége!

92. PERC: Lehet eső, lehet szél, lehet 1-1, az angol szurkolók még egyszer nekikezdenek a himnusznak.

4 perc hosszabbítás lesz a mérkőzésen.

SZÖGLET 90’
USA
Donovan végezte el.
CSERE 86’
USA
Altidore helyett Holden.

85. PERC: Lampard iramodott meg középen, kiadta jobbra Lennonnak, ő vissza középre lőtt, de a labda elakadt a védőkben, ebben több volt.

A csoport másik két tagja Algéria és Szlovénia gyengébb játékerőt képvisel, ők holnap kezdenek, övék lesz az első találkozó, 13.30-tól. Ha itt döntetlen lesz, egy esetleges szlovén vagy algériai győzelem sokat jelenthet a későbbiekben.

81. PERC: A labdabirtoklás aránya 52:46 az angolok javára. Kiegyenlített találkozó.

80. PERC: Az angolok a Tottenham csatárában, Peter Crouchban bízhatnak a hátralévő 10 percben.

CSERE 79’
Anglia
Heskey helyett Crouch.

79. PERC: Elkeseredett angol rohamok, az amerikaiak jól védekeznek.

SZÖGLET 78’
Anglia
Most Gerrard lőtte be.
CSERE 77’
USA
Findley helyett Buddle.

76. A második szöglet végén kialakult kavarodás után Rooney Howardba lőtte a golyót, majd egy perccel később Heskey fejelt fölé.

SZÖGLET 76’
Lamprad, Anglia
Kétszer is szögletet rúghatott.
VÉDÉS 76’
Howard, USA
Philips lövését tolta szögletre.

75. PERC: Rooney egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően lőtt kapura, mellészállt a labda.

SÁRGA LAP 74’
Findley, USA
Gerrardot rúgta fel.

72. PERC: Az angol drukkerek a himnuszt éneklik, ami jelen esetben hangosabb, mint a több ezer vuvuzela hangja!!

71. PERC: Rooney Gerrard beadását fejelte fölé. Az amerikaiak keményen, határozottan védekeznek.

69. PERC: Lampard csúnyán fölélövi a szabadrúgást. Egyre feszültebb a helyzet.