Szávay legyőzte a német Görgest

Az ötödik helyen kiemelt Szávay Ágnes nagy csatában legyőzte a német Julia Görgest a 220 ezer dollár összedíjazású mexikói tenisztornán.

Szávay a keddi – közép-európai idő szerint szerda hajnali – mérkőzés első felvonásában 4:3-as állásnál elvette ellenfele szervajátékát, majd 40 perc alatt szettelőnyhöz jutott.

A második szakaszban – amint arról a honlapja beszámol – szintén a nyolcadik gém volt a döntő, csak éppen fordítva alakult az állás. A döntő játszmában Szávay – aki a múlt héten Acapulcóban lábsérülés miatt feladta a szlovén Polona Hercog elleni negyeddöntős mérkőzését – agresszívebben játszott, magabiztosan hozta szerváit, 3:2-nél brékelte ellenfelét, majd hozta saját adogatásait, ezzel megnyerte az összecsapást.

A magyar a negyeddöntőért a cseh Lucie Hradeckát két könnyed játszmában, 6.2, 6.4-re felülmúló, szintén német Anna-Lena Grönefelddel találkozik majd.

A dél- és közép-amerikai tornák nagy többségétől eltérően kemény pályán bonyolított tornán a kiemeltek elég nehéz napot fogtak ki, az első helyen rangsorolt szerb Jelena Jankovics például már az első körben búcsúzott – az első elvesztett szett után a világranglistán mindössze 72. lett Anasztaszja Svastova 5:7, 6:4, 6.4-re verte – de a spanyol Anabel Medina Garrigues ás a cseh Lucie Safarova is idő előtt kiesett.