Sima győzemmel kezdtek a kézisek

Az ausztrálok elleni könnyed, 41-17-es győzelemmel mutatkozott be a magyar férfi kézilabda-válogatott a horvátországi világbajnokság eszéki csoportjában.

Ideális bemelegítő partner volt az ausztrál együttes, amely gyakorlatilag alig volt veszélyes a magyarok kapujára, a védekezése pedig nem volt kemény. Az Iváncsik-ékpár, Tamás és Gergő gólpárbajt vívott, amelybe csak Gál szólt bele.

A 18. percben már kétszámjegyű volt a két csapat közötti különbség (13-3). 16-4-nél időt kértek az ausztrálok, ez alatt legalább kifújhatták magukat. Hajdu János szövetségi kapitány sokat cserélt, ilyetén egy kicsit fellazult a védekezés.

Említésre méltó, hogy a 24. percben védett először az ausztrál kapus lövést. A szünet előtt kettős emberhátrányba kerültek a magyarok, talán ekkor volt a legkiegyenlítettebb a küzdelem…

A fordulást követően újabb cserék kaptak lehetőséget a magyar együttesben – és Császár, Harsányi, valamint Zubai góllal mutatkozott be.

A kép csalóka: a nagy küzdelem elmaradt (MTI/AP)

A kép csalóka: a nagy küzdelem elmaradt (Galéria)

A rivális a 40. percben szerezte meg tizedik találatát, a magyarok ekkor már 26-nál jártak. Az utolsó negyedórára Puljezevics is beállt, ő minden bizonnyal vasárnap kezdő lesz.

A 46. percben 31-11 lett az állás. A hátralévő időben is már csak az volt a lényeg, hogy a csapatból senki se sérüljön meg.

A magyarok vasárnap 17 órakor a románok ellen lépnek pályára.

Vb, csoportkör, A csoport (Eszék), 1. forduló:
Magyarország-Ausztrália 41-17 (20-8)
Gól: Zubai 7, Iváncsik T. 7, Császár 6/2, Iváncsik G. 5, Mocsai 3, Harsányi 3, Putics 3/2, Gál 3, Herbert 3, Eklemovics 1, illetve Fletcher 8/1, Subotic 3, Blondell 1, Schofield 1, Matic 1, Calvert 1, Kelly 1, Jerkov 1