Élet-Stílus

Olimpiai eredmények: kikaptak a horvát pólósok

admin
admin

2008. 08. 16. 18:46

Hatalmas meglepetésre a pekingi olimpia férfi vízilabdatornáján az Egyesült Államok csapata két góllal legyőzte a világbajnok horvátokat a csoportmérkőzések negyedik fordulójában. A spanyolok pedig simán verték az Európa-bajnok montenegróiakat.

Asztalitenisz

Férfi csapatverseny, elődöntő:
Németország-Japán 3-2
Kína-Koreai Köztársaság 3-0

Atlétika

Férfi 100 méter
Döntő:
1. Usain Bolt (jamaicai) 9.69
2. Ricahrad Thompson (trinidadi) 9.89
3. Walter Dix (amerikai) 9.91
4. Churandy Martina (holl. antilláki) 9.93
5. Asafa Powell (jamaicai) 9.95
6. Michael Frater (jamaicai) 9.97
7. Marc Burns (trinidadi) 10.01
8. Darvis Patton (amerikai) 10.03

1. elődöntő:

1. Usain Bolt (jamaicai) 9.85
2. Walter Dix (amerikai) 9.95
3. Marc Burns (trinidadi) 9.97
4. Michael Frater (jamaicai) 10.01
2. elődöntő:
1. Asafa Powell (jamaicai) 9.91
2. Richard Thompson (trinidadi) 9.93
3. Churandy Martina (holl. antilláki) 9.94
4. Darvis Patton (amerikai) 10.03
5. Tyson Gay (amerikai) 10.05
Tyson Gay nem jutott a döntőbe.

Férfi 20 km-es gyaloglás:

1. Valerij Borcsin (Oroszország) 1:19:01 ó
2. Jefferson Perez (Ecuador) 1:19:15
3. Jared Tallent (Ausztrália) 1:19:42
4. Vang Hao (Wang Hao, Kína) 1:19:47
5. Ivano Brugnetti (Olaszország) 1:19:51
6. Luke Adams (Ausztrália) 1:19:57

Nők
Hétpróba:
1. Natalja Dobrinszka (Ukrajna) 6733 pont
2. Ljudmilla Blonszka (Ukrajna) 6700
3. Hyleas Fountain (Egyesült Államok) 6619
4. Tatyjana Cseronova (Oroszország) 6591
5. Kelly Sotherton (Nagy-Britannia) 6517
6. Jessica Zelinka (Kanada) 6490
…29. Farkas Györgyi 5760

Birkózás

Nők
48 kg:

1. Carol Huynh (Kanada)
2. Icso Csiharu (Japán)
3. Marija Stadnik (Azerbajdzsán) és Irini Merleni (Ukrajna)

55 kg:
1. Josida Szaori (Japán)
2. Li Hszü (Kína)
3. Tonya Verbeek (Kanada) és Jackeline Renteria (Kolumbia)

Galéria

Galéria

Evezés

Női egypár:
1. Rumjana Nejkova (Bulgária) 7:22.34 p
2. Michelle Guerette (Egyesült Államok) 7:22.78
3. Jekatyerina Karszten (Fehéroroszország) 7:23.98
4. Csang Hsziu-jün (Kína) 7:25.48
5. Miroslava Knapkova (Csehország) 7:35.52
6. Julia Michalska (Lengyelország) 7:43.44

Férfi egypár:
1. Olaf Tufte (Norvégia) 6:59.83 p
2. Ondrej Synek (Csehország) 7:00.63
3. Mahe Drysdale (Új-Zéland) 7:01.56
4. Tim Maeyens (Belgium) 7:03.40
5. Alan Campbell (Nagy-Britannia) 7:04.47
6. Lassi Karonen (Svédország) 7:07.64

Női kormányos nélküli kettes:
1. Georgeta Andrunache, Viorica Susanu (Románia) 7:20.60 p
2. Vu Jo, Kao Jü-lan (Kína) 7:22.28
3. Julija Bicsik, Natalija Helah (Fehéroroszország) 7:22.91
4. Lenka Wech, Maren Derlien (Németország) 7:25.73
5. Juliette Haigh, Nicky Coles (Új-Zéland) 7:28.80
6. Louisa Reeve, Olivia Whitlam (Nagy-Britannia) 7:33.61

Férfi kormányos nélküli kettes:
1. Drew Ginn, Duncan Free (Ausztrália) 6:37.44 p
2. David Calder, Scott Frandsen (Kanada) 6:39.55
3. Nathan Twaddle, George Bridgewater (Új-Zéland) 6:44.19
4. Tom Lehmann, Felix Drahotta (Németország) 6:47.40
5. Shaun Keeling, Ramon di Clemente (Dél-afrikai Köztársaság) 6:47.83
6. Tyler Winklevoss, Cameron Winklevoss (Egyesült Államok) 7:05.58

Női kétpár:
1. Georgina Evers-Swindell, Caroline Evers-Swindell (Új-Zéland) 7:07.32 p
2. Ann-Katrin Thiele, Christiane Huth (Németország) 7:07.33
3. Elise Laverick, Anna Bebington (Nagy-Britannia) 7:07.55
4. Li Csin, Tien Liang (Kína) 7:15.85
5. Megan Kalmoe, Ellen Tomek (Egyesült Államok) 7:17.53
6. Miroslava Knapkova, Gabriela Varekova (Csehország) 7:25.09

Férfi kétpár:
1. David Crawshay, Scott Brennan (Ausztrália) 6:27.77 p
2. Tonu Endrekson, Juri Jaanson (Észtország) 6:29.05
3. Matthew Wells, Stephen Rowbotham (Nagy-Britannia) 6:29.10
4. Rob Waddell, Nathan Cohen (Új-Zéland) 6:30.79
5. Jean-Baptiste Macquet, Adrien Hardy (Franciaország) 6:33.36
6. Luka Spik, Iztok Cop (Szlovénia) 6:33.96

Férfi kormányos nélküli négyes:
1. Nagy-Britannia (Tom James, Steve Williams, Pete Reed, Andrew Triggs-Hodge) 6:06.57 p
2. Ausztrália (Matt Ryan, James Marburg, Cameron McKenzie-McHarg, Francis Hegerty) 6:07.85
3. Franciaország (Julien Despres, Benjamin Rondeau, Germain Chardin, Dorian Mortelette) 6:09.31
4. Szlovénia 6:11.62
5. Csehország 6:16.56
6. Németország 6:19.63

Gyeplabda

Nők
Csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Hollandia-Ausztrália 2-1
Kína-Koreai Köztársaság 6-1
Spanyolország-Dél-Afrika 1-0
Az állás:
1. Hollandia 12 pont, 2. Kína 9 (12-2), 3. Ausztrália 9 (15-7), 4. Spanyolország 6, 5. Koreai Köztársaság 0 (8-16), 6. Dél-afrikai Köztársaság 0 (0-13)

B csoport:
Egyesült Államok-Új-Zéland 4-1
Argentína-Németország 4-0
Nagy-Britannia-Japán 2-1
Az állás:
1. Németország 9 pont, 2. Argentína 8, 3. Nagy-Britannia 7, 4. Egyesült Államok 5, 5. Japán 4, 6. Új-Zéland 0

Kerékpár

Férfi pontverseny:
1. Joan Llaneras (Spanyolország) 60 pont
2. Roger Kluge (Németország) 58
3. Chris Newton (Nagy-Britannia) 56
4. Cameron Meyer (Ausztrália) 36
5. Vaszilij Kirijenka (Fehéroroszország) 34
6. Daniel Kreutzfeldt (Dánia) 29

Férfi 4000 m-es egyéni üldözőverseny:
1. Bradley Wiggins (Nagy-Britannia)
2. Hayden Roulston (Új-Zéland)
3. Steven Burke (Nagy-Britannia)

Férfi Keirin:
1. Chris Hoy (Nagy-Britannia)
2. Ross Edgar (Nagy-Britannia)
3. Nagai Kijofumi (Japán)
4. Shane Kelly (Ausztrália)
5. Carsten Bergemann (Németország)
6. Arnaud Tournant (Franciaország)

Kézilabda

Férfiak
Csoportkör, 4. forduló
A csoport:
Brazília-Kína 29-22
Franciaország-Spanyolország 28-21
Lengyelország-Horvátország 27-24
Az állás:
1. Franciaország 8 pont, 2. Lengyelország 6, 3. Horvátország 4 (107-93), 4. Spanyolország 4 (116-110), 5. Brazília 2, 6. Kína 0

B csoport:
Koreai Köztársaság-Egyiptom 24-22
Oroszország-Németország 24-24
Dánia-Izland 32-32
Az állás:
1. Korea Köztársaság 6 pont, 2. Izland 5 (119-114), 3. Németország 5 (105-103), 4. Dánia 4, 5. Oroszország 3, 6. Egyiptom 1

Kosárlabda

Férfiak
Csoportkör, 4. forduló
A csoport:
Ausztrália-Oroszország 95-80
Litvánia-Horvátország 86-73
Argentína-Irán 97-82
Az állás:
1. Litvánia 8 pont, 2. Argentína 7, 3. Ausztrália 6 (351-330), 4. Horvátország 6 (308-323), 5. Oroszország 5, 6. Angola 4

B csoport:
Görögország-Angola 102-61
Kína-Németország 59-55
Egyesült Államok-Spanyolország 119-82
Az állás:
1. Egyesült Államok 8 pont, 2. Spanyolország 7, 3. Görögország 6 (324-298), 4. Kína 6 (289-309), 5. Németország 5, 6. Angola 4

Labdarúgás

Negyeddöntő:
Brazília-Kamerun 2-0 – h. u.
Belgium-Olaszország 3-2
Argentína-Hollandia 2-1 – h.u.
Nigéria-Elefántcsontpart 2-0
Az elődöntőben:
Brazília-Argentína
Belgium-Nigéria

Műugrás

Nők, 3 m, elődöntő:
1. Kuo Csing-csing (kínai) 398.55 pont
2. Julia Pakalina (orosz) 383.50
3. Min-xia Vu (kínai) 345.30
…11. Barta Nóra 318.15
Barta Nóra bejutott a döntőbe.

Röplabda

Férfiak
Csoportkör, 4. forduló:
A csoport:
Egyesült Államok-Kína 3-0
Olaszország-Bulgária 3-0
Venezuela-Japán 3-0
Az állás:
1. Egyesült Államok 8 pont, 2. Olaszország 7, 3. Bulgária 6 (7-8), 4. Kína 6 (7-10), 5. Venezuela 5, 6. Japán 4

B csoport:
Oroszország-Egyiptom 3-0
Szerbia-Németország 3-1
Brazília-Lengyelország 3-0
Az állás:
1. Oroszország 8 pont, 2. Brazília 7 (10-4), 3. Lengyelország 7 (9-4), 4. Németország 5 (6-9), 5. Szerbia 5 (6-10), 6. Egyiptom 4

Sportlövészet

Férfi gyorstüzelőpisztoly, 25 m:
1. Olekszendr Petriv (Ukrajna) 780,2 kör (580)
2. Ralf Schumann (Németország) 779,5 (579)
3. Christian Reitz (Németország) 779,3 (579)
4. Leonyid Jekimov (Oroszország) 778,2 (581)
5. Keith Sanderson (Egyesült Államok) 776,6 (583)
6. Roman Bondaruk (Ukrajna) 774,7 (580)

Férfi skeet:
1. Vincent Hancock (Egyesült Államok) 145 korong (121) – szétlövésben: +4
2. Tore Brovold (Norvégia) 145 (120) – +3
3. Anthony Terras (Franciaország) 144 (120) – +3
4. Antonisz Nikolaidesz (Ciprus) 144 (120) – +2
5. Georgiosz Akhilleosz (Ciprus) 143 (119)
6. Csü Zsi-tung (Kína) 142 (118)

Súlyemelés

Női +75 kg:
1. Jang Mir An (Koreai Köztársaság) 326 kg (140, l186) – új világcsúcs
2. Olha Korobka (Ukrajna) 277 (124, 153)
3. Marija Kraboveckaja (Kazahsztán) 270 (120, 150)

Tenisz

Női egyes. elődöntő:
Gyementyjeva (orosz, 5.)-Zvonarjova (orosz, 9.) 6:3, 7:6
Szafina (orosz, 6.)-Li Na (kínai) 7:6, 7:5

Férfi egyes

A 3. helyért:

Djokovics (szerb, 3.)-Blake (amerikai, 8.) 6:3, 7:6

Férfi páros
Döntő:

Federer, Wawrina (svájci,)-Aspelin, T. Johansson (svéd) 6:3, 6:4, 6:7 (4-7), 6:3
A 3. helyért:

B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 1.)-Clément, Llodra (francia) 3:6, 6:3, 6:4
Végeredmény:
1. Roger Federer, Stanislas Wawrinka (Svájc)
2. Simon Aspelin, Thomas Johansson (Svédország)
3. Bob Bryan, Mike Bryan (Egyesült Államok)

Női páros, elődöntő:
Garrigues, Pascual (spanyol)- Jen Ce, Cseng Csie (kínai) 6:4, 7:6
S. Williams, V. Williams (amerikai)-A. Bondarenko, K. Bondarenko (ukrán) 4:6, 6:4, 6:1

Tollaslabda

Női egyes:
1. Csang Ning (Kína)
2. Hszie Hszing-fang (Kína)
3. Maria Kristin Julianti (Indonézia)
4. Lu Lan (Kína)

Férfi páros:
1. Markis Kido, Hendra Setiawan (Indonézia)
2. Caj Jun, Fu Haj-feng (Kína)
3. Li Dzse Dzsin, Hvang Dzsi Man (Koreai Köztársaság)

Úszás

Női 200 m hát:
1. Kirsty Coventry (Zimbabwe) 2:05,24 p – világcsúcs (régi: Hoelzer, 2:06.09 p, 2008.07.05., Omaha)
2. Margaret Hoelzer (Egyesült Államok) 2:06,23
3. Reiko Nakamura (Japán) 2:07,13
4. Anasztaszija Zujeva (Oroszország) 2:07,88
5. Elisabeth Beisel (Egyesült Államok) 2:08,23
6. Elisabeth Simmonds (Nagy-Britannia) 2:08,51
7. Meagan Nay (Ausztrália) 2:08,84
8. Belinda Hocking (Ausztrália) 2:10,12

Szombati képek (Galéria)

Szombati képek (Galéria)

Férfi 100 m pillangó:
1. Michael Phelps (Egyesült Államok) 50,58 mp
2. Milorad Cavic (Szerbia) 50,59
3. Andrew Lauterstein (Ausztrália) 51,12
4. Ian Crocker (Egyesült Államok) 51,13
5. Jason Dunford (Kenya) 51,47
6. Takuro Fudzsi (Japán) 51,50
7. Andrej Szergyinov (Ukrajna) 51,59
8. Ryan Pini (Pápua Új-Guinea) 51,89

Női 800 m gyors:
1. Rebecca Adlington (Nagy-Britannia) 8:14.10 p – világcsúcs (régi: 8:16.22 p, Janet Evans, amerikai, 1989.08.20., Tokió)
2. Alessia Filippi (Olaszország) 8:20.23
3. Lotte Friis (Dánia) 8:23.03
4. Camelia Alina Potec (Románia) 8:23.11
5. Li Hszüan-hszü (Kína) 8:26.34
6. Kylie Palmer (Ausztrália) 8:26.39
7. Elena Sokolova (Oroszország) 8:29.79
8. Cassandra Patten (Nagy-Britannia) 8:32.35

Férfi 50 m gyors:
1. Cesar Cielo Filho (Brazília) 21.30 mp
2. Amaury Leveaux (Franciaország) 21.45
3. Alain Bernard (Franciaország) 21.49
4. Ashley Callus (Ausztrália) 21.62
5. Ben Wildman-Tobriner (Egyesült Államok) 21.64
6. Eamon Sullivan (Ausztrália) 21.65
7. Roland Schoeman (Dél-afrikai Köztársaság) 21.67
8. Stefan Nystrand (Svédország) 21.72ű

Vívás

Női tőrcsapat
Negyeddöntő:

Magyarország-Németország 35-31
Knapek Edina-Anja Schache 5-2
Varga Gabriella-Katja Wächter 4-7
Mohamed Aida-Carolin Golubytski 0-3
Varga-Schache 2-3
Knapek-Golubytski 3-3
Mohamed-Wächter 6-3
Varga-Golubytski 2-1
Mohamed-Schache 3-1
Knapek-Wächter 10-8

Elődöntő:
Egyesült Államok-Magyarország 35-33
Erinn Smart-Knapek 3-4
Hanna Thompson-Mohamed 3-2
Emily Cross-Varga 5-2
Thompson-Knapek 4-2
Smart-Varga 3-5
Cross-Mohamed 4-2
Thompson-Varga 4-1
Cross-Knapek 7-1
Smart-Mohamed 2-14

Bronzcsata:
Olaszország-Magyarország 32-23
Ilaria Salvatori-Ujlaky Virginie 3-0
Valentina Vezzali-Varga Gabriella 5-2
Margherita Granbassi-Mohamed Aida 2-2
Salvatori-Varga 1-0
Granbassi-Ujlaky 2-5
Vezzali-Mohamed 4-2
Granbassi-Varga 1-4
Salvatori-Mohamed 3-2
Vezzali-Ujlaky 11-6
A döntőben:
Oroszország-Egyesült Államok 29-11
Végeredmény:
Oroszország (Viktorija Nyikisina, Szvetlana Bojko, Jevgenyija Lamonova, Ajda Sanajeva)
2. Egyesült Államok (Emily Cross, Hanna Thompson, Erinn Smart)
3. Olaszország (Margherita Granbassi, Valentina Vezzali, Giovanna Trillini, Ilaria Salvatori)
4. MAGYARORSZÁG (MOHAMED AIDA, KNAPEK EDINA, VARGA GABRIELLA, UJLAKY VIRGINIE)

Vízilabda

Férfiak, csoportkör, 4. forduló:
A csoport:

Görögország-Kanada 13-7
Spanyolország-Montenegró 12-6
Magyarország-Ausztrália 13-12

Az állás:
1. Magyarország 7 pont
2. Spanyolország 6
3. Montenegró 5
4. Ausztrália 4
5. Görögország 2
6. Kanada 0

B csoport:
Németország-Olaszország 8-7
Egyesült Államok-Horvátország 7-5
Szerbia-Kína 15-5

Az állás:
1. Horvátország 6 pont (40-27)
2. Szerbia 6 (38-25)
3. Egyesült Államok 6 (29-24)
4. Németország 4
5. Olaszország 2
6. Kína 0

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.