Belföld

Választási csalást vizionál a DK

Molnár Csaba, Parlament (Parlament)
Molnár Csaba, Parlament (Parlament)

Választási csalás előkészületeinek gyanúját veti fel, hogy a kormány megvenné az informatikai hátteréért felelős céget - mondta a párt alelnöke.

Molnár Csaba felszólította a kormányt, hogy vonja vissza a cég megvásárlásának szándékáról szóló határozatát. Ha a tulajdonosok nem akarják eladni a céget, kormányhatározattal nem lehet államosítani, de a törvény erre is módot adhat – tette hozzá. Az IdomSoft Zrt. 2001 óta működtet állami informatikai rendszereket, így például felel a választások lebonyolításának informatikai hátteréért, működteti a www.valasztas.hu honlapot. A cég egymást követő kormányok szerint jól végzi a munkáját – mondta Molnár Csaba, megjegyezve, hogy a cég tevékenysége ellen senki sem emelt kifogást.

A kormány most legfeljebb másfél milliárd forintért akarja megvásárolni az IdomSoft Zrt.-t, és a Magyar Közlönyben november elején megjelent határozatban erre december 10-ei határidőt szabott – ismertette a DK alelnöke, aki szerint ez választási csalások előkészületeinek gyanúját veti fel. Úgy fogalmazott: bár a kormányoldal saját érdekeinek megfelelően alakította át a választási szabályokat, a választókerületek határait, ám “választást elcsalni csak az informatikai rendszer ellenőrzése mellett lehet”.

„Abban a pillanatban, hogy Orbán Viktor, Kubatov Gábor vagy bárki más ráteszi a kezét a választási informatikai rendszerre, mindenkiben felmerül a gyanú, hogy választási csalás készül Magyarországon” – jelentette ki Molnár Csaba, aki nem érti,  mi szükség a jól működő vállalkozás “államosítására”, amely kezeli a személyiadat- és lakcímnyilvántartást, valamint az internetes ügyfélkaput is, ahol az emberek kérhetik felvételüket a választói névjegyzékbe.

A DK független képviselői nem vesznek részt a választási eljárási törvényjavaslat hétfői zárószavazásán. Emellett szerdára demonstrációt szerveznek a Köztársasági Elnöki Hivatal elé, és “hosszú jogi érveléssel alátámasztott” petícióban kérik fel Áder János államfőt, hogy ne írja alá a jogszabályt, hanem kérje az Alkotmánybíróság előzetes normakontrollját.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik