A repülő őshüllők, a pteroszauruszok egy eddig ismeretlen, egyik rokoncsoportjára sem hasonlító nemét fedezték fel argentin kutatók az Andokban, Mendoza tartományban – írja az MTI.
A ragadozó 20 millió évvel azelőtt létezett, hogy egy hatalmas aszteroida becsapódva tömegkihalást idézett elő bolygónkon.
Az állat az egyik első olyan lény volt, amely az égből csapott le áldozataira. A felfedezésről beszámoló tanulmány alapján az óriási pteroszaurusz ijesztő látvány lehetett. A ragadozó a Dél-Amerikában eddig felfedezett legnagyobb, illetve a világon valaha talált egyik leghatalmasabb pteroszaurusz.
Hermosa reconstrucción del pterosaurio Thanatosdrakon amaru hallado en Mendoza, Argentina, y estudiado por Leonardo Ortiz David. pic.twitter.com/0rRYXnVP9f
— Federico Kukso (@fedkukso) May 23, 2022
„Nem ismerjük egyetlen olyan közeli rokonát sem, amely akár csak testfelépítésében hasonlítana erre a bestiára” – mondta Leonardo Ortiz, a Cuyói Nemzeti Egyetem munkatársa és a tanulmány vezető szerzője. A szakértő szerint a megkövült maradványok soha korábban nem látott jellegzetességei miatt a fajt egy teljesen új nembe kellett sorolni. Ortiz hozzátette, az állat leírására nincs találóbb elnevezés, mint a thanatosz (halál) és a drakon (sárkány) görög szavakból fabrikált Thanatosdrakon amaru.