Kína még szigorúbban fogja az internetet: az ország egyik internetes hatósága úgy határozott, hogy a kommentelőknek valós nevükkel kell regisztrálniuk. Természetesen használhatnak beceneveket, de ezeket is valódi személyazonossághoz kell rendelniük, mielőtt bármihez is hozzászólnának a neten.
Ez részben nem meglepő döntés, hiszen a kínai rezsim által mindig is elvárás volt, hogy az emberek valódi neveik alatt regisztráljanak, ezt pedig számos szinten próbálták erőltetni az elmúlt három évben.
Ezúttal az a különbség, hogy mostantól
azért, hogy felhasználóik azonosíthatók legyenek. Emellett kötelességük lesz jelenteni a platformjaikon talált illegális tartalmakat a kormány felé.Ugyan Kína számos téren próbálja szabályozni az internetet, természetesen rengetegen használnak kiskapukat személyazonosságuk elrejtésére, ennek egyik legkedveltebb felülete a Weibo nevű közösségi oldal, amit talán a Twitterhez lehet legjobban hasonlítani.
A kínai nagytűzfalat sokan virtuális magánhálózatok (VPN) használatával játsszák ki, de még VPN használatot is szigorította a kormány. Augusztus elején az Apple több VPN-appot is eltávolított kínai digitális áruházából a helyi törvényekre hivatkozva.
Májusban pedig arról írtunk, hogy a kínai állami tanács egy ötéves kulturális fejlesztési- és reformtervet adott ki, mellyel gyakorlatilag teljes állami kontroll alá vonja az internetes tartalomelőállítókat és keresőmotorokat.