Az Állami Számvevőszék elnökéhez fordult Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos, azt kérve, hogy vizsgálják meg a jegybank szerződéskötési gyakorlatát.
Ha a piacnak az az érzete, hogy a jegybank függetlenségét valami veszélyezteti, ez már önmagában veszélyezteti a jegybank függetlenségét - jelentette ki a jegybank elnöke.