Somogyszentimre mezőgazdasági központ volt pár évtizede. Most - egy magtár híján - az összes ház eltűnt. A falu területe 25 éve magántulajdon, a lakói az évek során elhagyták a házakat. A külföldi tulajdonos a napokban bontja el a még megmaradt épületeket.
A tavalyi utolsó negyedévhez képest csökkent a gazdaság teljesítménye, az első negyedévhez hasonlítva viszont van némi élénkülés. Hiányoznak az uniós pénzek.