– mondta Orbán, teljesen ellentmondva a közhangulatnak. Ezt követően köszönetet mondott a megjelenteknek az elmúlt 16 évben mutatott teljesítményért, majd felsorolta az Orbán-kormányok vélt és valós sikereit.
A volt házelnök megköszönte, hogy az elmúlt 16 évben házelnök lehetett, és egyben bocsánatot kért, hogy az ő munkája nem volt elég ahhoz, hogy a Fidesz továbbra is kormányon maradjon.
A kormányfő beszélt arról is, hogy a párt nem csak vele képes megújulni, illetve elmondta, hogy a választási vereség után azonnal lemondott, ezért kell tisztújítást tartani.
Tisztújító kongresszust tart szombaton a Fidesz a Budapest Kongresszusi Központban, ahol alapszabály-módosításról dönthetnek, és bővíthetik az elnökséget.
„Sokan vannak gazdasági életben, akik azt mondják, hogy «nekem biztos megmondaná Rogán Antal, hogy mi a valós helyzet». Hát a fenét mondaná meg. Nem mondhatja meg” – egyebek mellett erről beszélt Török Gábor a Törökülésben.
Egy elnök felhatalmazását az a hit adja, hogy ő nemcsak a jelen, hanem a jövő is. Ha ez a hit eltűnik, jön a sántaság, az egyre kevesebb hatalom. Ez minden politikusnál eljön, Trumpnál most láthatjuk a kezdeteit.