Nem hiszek abban, hogy négy év múlva is az lesz majd a választási kampányban, hogy milyen bűnöket követett el a Fidesz 2010 és 2026 között – fogalmazott a Törökülésben a politológus.
A NER fontos eleme volt a szómágia, a napirend alakítása, a szimbólumok szintjén is. De miért fontos, hogy ki uralja a nyelvet, amin a politikáról beszélünk és gondolkozunk? Erre keresi a választ a mai Háromharmadban Bánszegi Rebeka, Kerner Zsolt és Pető Péter a szuverenitás- és gyermekvédelem átkeretezésén, orbáni bábukon, migrációs paktumon és a NENYI-háború sáncain keresztül.
„Még április 12-e előtt lett tematizálva, hogy Magyar Péter ezeket a közjogi intézményvezetőket el kívánja távolítani. Úgy látszott, hogy ebben veszély nincs. De ahogy telik-múlik az idő, és nem történtek meg azok a lemondások, ez a jutalomjáték kezd átmenni egy kicsit neccesebb ügybe” – mondta Török Gábor a 24 Extra exkluzivitást garantáló, egészében a Csúcs-csomag előfizetői számára elérhető műsorában, a köztársasági elnök lemondásának elmaradásáról.
Rövid, kitérő válaszokat adott Orbán Viktor a riportereknek Felcsúton, miután a Tisza benyújtotta az Alaptörvény módosítását, amely korlátozná a miniszterelnöki ciklusok számát – akár visszamenőlegesen is.
Szabad a Karmelita, alakul a kormány, vége a veszélyhelyzetnek, siklik a vonat, mocorog az elszámoltatás. Bita Dániel, Nagy Gergely Miklós, valamint Nagy József a Háromharmadban.
A 2010-es, kétharmados Fidesz-kormány utóbb meghurcolt agrárállamtitkára szerint a bukott kormányfő „úgy tesz, mintha nem értené, vagy tán tényleg nem is érti, mit művelt az országgal; aggasztó, hogy bűnbánatnak nyoma sincs rajta, pedig hát anélkül nincs bűnbocsánat”. Interjú.
A Fidesz úgynevezett megújulása és a formálódó Tisza-kormány adja a mai Háromharmad gerincét. A stúdióban Bánszegi Rebeka, Bita Dániel, valamint Nagy József.
Be lehet-e engedni bárkit interjúra a Fidesz bukása után az újságokba? Létezik-e egy halálos interjú, illetve van-e értelme a nyilvános számonkérésnek? Erről beszél Jankovics Márton, Kerner Zsolt, valamint Pető Péter a Napirend utánban.
Az új Tisza-kormány összetétele megmutatja, hogy Orbán Viktor 16 éves kormányzása mennyire beszűkítette a politikai képzeletünket – hangzott el a mai Háromharmadban, amelyben a többi között Magyar Péter friss sztárigazolásairól, Ruff Bálintról, Vitézy Dávidról és Lannert Juditról beszélgetett Kerner Zsolt, Pető Péter és Jankovics Márton.