cégek
A kormánynak hosszabb ideje marad arra, hogy egy felszámolás alá került céget kiemeltté tegyen, és az állami felszámoló kezébe adjon.
2013. 03. 22. 15:51
80 százalékos jutalmat is kaphatnak az állami cégek élén állók.
2012. 10. 08. 05:57
Szegediek fejlesztik a nagy cégeket segítő egyedülálló szoftvert.
2012. 07. 26. 06:00
A sikeres családi vállalkozás nem a kiválasztott irányítóból nevel felelős tulajdonost, hanem sok felelős tulajdonos közül választ irányítót.
2012. 05. 08. 10:33
Spórolásképp egyre több cég költözik kisebb, olcsóbb ingatlanba.
2012. 04. 10. 05:53
A hazai cégek szerint a kereskedők és az agrárium szereplői vannak a legnagyobb veszélyben.
2012. 02. 28. 12:25
Számos ismert, nagy múltú cég szerepel a nagyobb adósok között.
2012. 02. 22. 13:53
Miről félnek a cégek 2012-ben? A legtöbben a gazdasági kockázattól, az üzemszünettől és a pusztító természeti katasztrófától. Az informatikai veszélyeket azonban alábecsülik.
2012. 02. 16. 13:14
550-600 ezer működő vállalkozást érinthet a kötelező regisztráció és a kamarai hozzájárulás. A határidő márciusban telik le. Aki nem fizet, attól az adóhatóság hajtja majd be a díjat.
2012. 02. 08. 13:07
Egy budapesti székhelyû cég lesz a felszámolás alatt álló salgótarjáni öblösüveggyár új tulajdonosa, a vevõ két pályázó közül nyert - közölte Balázs Miklós felszámoló a csütörtökre meghirdetett versenytárgyalás.
2011. 10. 06. 18:37
A Nyugat-Dunántúlon az átlagosnál nagyobb arányban várnak bérnövekedést, míg Közép-Magyarországon az átlagtól elmaradóan.
2011. 10. 05. 06:10
Mikor kezel egy cég személyes adatokat? Például ha a vásárlói nevébõl, címébõl adatbázist épít, hírlevél regisztrációt kínál, vagy ha a honlapjára látogatók IP címét eltárolja. Miért érdekes ez? Mert az ilyen tevékenységet be kell jelenteni. Jövõre tízmilliós bírságot is kaphat a szabálysértõ az új adatvédelmi hatóságtól.
2011. 10. 02. 16:24
Hiába kért csõdvédelmet a Jeans Club Kft., nem sikerült rendezni a kintlévõségeket, és felszámolásba fordult az eljárás.
2011. 09. 27. 09:17
Magyarország szeretne minél megnyerõbb üzleti partner lenni. Vagy már most is az? Mennyire van okunk az optimizmusra? Hol kell önkritikát gyakorolnunk és változtatnunk? Elég-e ha, készül az országmárka, és hivatal is segíti a hazai kkv-k exportra jutását vagy a külföldi befektetõk vonzását?
2011. 09. 22. 18:00
Kötelezõ biztosítást írna elõ a kormány a veszélyes anyagokkal foglalkozó ipari létesítmények számára.
2011. 09. 22. 12:20
Míg a dolgozók többsége kevesebb nettót kaphat jövõre változatlan bruttó mellett, addig a vállalkozóknak több maradhat a zsebükben. Nagy részüket nem érinti az adójóváírás megszüntetése, a szuperbruttó kivezetése miatti nettó bérnövekedés pedig részben ellensúlyozza az egészségbiztosítási járulék emelkedésébõl adódó kiesést.
2011. 09. 21. 18:54
Három céget is megbírságolt a Gazdasági Versenyhivatal, mert termékeikrõl azt állították, azok biorezonanciával képesek helyreállítani a szervezet belsõ egyensúlyát és kezelni a betegségeket.
2011. 09. 21. 14:26
Ne azon gondolkozz, mennyi pénzed lesz egy üzletbõl, inkább azon, mit adhatsz a vevõnek. A Google Magyarország vezetõje is azt állítja, van élet a profiton túl, csak érteni kell például a fenntarthatóságot. Heal Edina elmagyarázza, hogyan.
2011. 09. 18. 14:00
Nem hozott kellõ nyereséget az idén a Balckberry okostelefon. A kanadai Research in Motion (RIM) 10,6 millió készüléket adott el csupán júniustól augusztusig. A cég veszteségének egyik oka a létszámleépítés volt.
2011. 09. 16. 12:07
Mulham Al-Jarf a Mol Nyrt. igazgatóságának tagja augusztus 30-án 200 darab Mol-részvényt vásárolt 15.000 forintos átlagárfolyamon - közölte a Mol a BÉT honlapján szerdán.
2011. 09. 14. 17:19
Magyarországon nincsenek tiszta bérleti viszonyok, mert többnyire nem készre berendezett üzlethelyiségeket adnak ki. Így a bérlõ kénytelen egyben beruházó is lenni. Azt viszont gyakran nem rögzítik, szerzõdésbontáskor hogyan kompenzál emiatt a bérbeadó. Nem ez az egyetlen konfliktusforrás az üzletbérléseknél.
2011. 09. 14. 16:00
Kiírtuk! Olvasni csak tud, nem? Önnek igaza van, de… Nézze, nekem mûködik… Hol itt a gond? Ha nem felel meg, el lehet menni… Ahol ilyen típusú mondatokat vágnak a kuncsaft fejéhez, ott egészen biztosan nem õ a törzsvevõ. Vagy ha mégis, akkor valószínûleg mazochista. De mi legyen a többi vásárlóval?
2011. 09. 08. 11:10

