A 46 esztendős sztár a boldogság-költeményt egy barátjával, Janey Bergmannal eltöltött este hatására írta, amelynek során “csodálatosan szomorú, önsajnálattal telt dalokat hallgattak” – idézte a BBC online kiadása Alexandra Grantet, aki a vékony kötet művészi illusztrációit készítette.
Az ódát Bergman adta át Grantnek, aki hat hónapot töltött a verssorok grafikai megjelenítésével. A kész munkát pedig ajándékként juttatta el Reevesnek.
Mint a filmsztár elmondta: lenyűgözte a munka és úgy érezte, ha neki ennyire tetszik, akkor másokat is érdekelhet. Így érlelődött meg a kiadás gondolata.
Az utóbbi években személyes tragédiái miatt búskomornak elkönyvelt Reeves hangsúlyozta, hogy a költeményt nem önmagáról írta és az sem volt célja, hogy ezzel “lazítsa” a magányos farkas imázsát a médiában.
Csak abban az értelemben személyes, hogy az iróniára való hajlamomat tükrözi – mondta Reeves. Nem vesz “forró bánatfürdőt a kétségbeesés szobában”, nincs “sajnálat samponja” és “fájdalom szappana”, sem “önutálat arckrémje” – utalt az óda soraira.
A kis kötetet – amelyet limitált, mindössze négyezer példányos kiadásban jelentettek meg – a színész felnőttek számára készült képeskönyvként festette le. Mint elárulta: máris egy újabb könyvön, a Remény haikui címűn törik a fejüket Granttel. Abból azonban egyelőre még egy tollvonás sem készült el.