Óriási pofonba szaladtak bele Gulácsiék a rangadón

Az RB Leipzig azt a Bayer Leverkusent fogadta a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának zárómeccsén, amely mindössze egy ponttal volt a lipcseiek mögött a mérkőzés előtt. A Leverkusen egyébként pont Gulácsi Péter csapatát nem tudta még legyőzni a Bundesligában.

A magyar válogatott védte ezúttal is a hazaiak kapuját rögtön a találkozó elején volt egy védése. Csapata aztán a 17. percben megszerezte a vezetést, de még az első félidőben egyenlített a Leverkusen. A második játékrész rémálomszerűen indult a Leipzignek, előbb az 51. majd az 56. percben szerzett gólt a vendég együttes, hogy aztán 69. percben végleg eldöntse a mérkőzést – Kevin Volland volt eredményes, neki ez volt az 50. találata a német élvonalban. 1-4 lett a vége, a Leverkusen feljött a negyedik helyre, a Lipcse visszacsúszott a hatodik pozícióba.

Az összefoglaló:

A Leverkusen negyedik nekifutásra tudta legyőzni a Bundesligában a Lipcsét, korábban egy döntetlenjük és két vereségük volt ellenük.

Gulácsiékra csütörtökön Európa Liga-negyeddöntő visszavágó vár, a Marseille ellen 1-0-s előnybe kerültek hazai pályán. Franciaországban a mostani védelmi hibák szintén nem fognak beleférni.

Eredmény – Bundesliga, 29. forduló

RB Leipzig – Bayer Leverkusen 1-4 (1-1)

Gólszerzők: Sabitzer (17.) illetve Havertz (45.), Brandt (51.), Retsos (56.), Volland (69.)