Ronaldo 50. mesterhármasát szerezte, de nem állt meg három gólnál

Dajka Balázs

újságíró. 2018. 03. 18. 23:18

Ősszel óriási meglepetés okozott a spanyol bajnokságban abszolút újoncnak számító Girona, amikor hátrányból fordítva, elképesztően szívós és harcos játékkal legyőzte a címvédő Real Madridot.

A Real most gyorsan jelezte, hogy nem szeretne hasonló blamát átélni, a 11. percben Cristiano Ronaldo Toni Kroos passza után ballal pörgetett a bal sarokba.

A Girona nem tojt be, és 1-1-gyel vonulhatott szünetre, mert egy szöglet után Christian Stuani bombafejest küldött a jobb kapufa mellé.

A második félidőből viszont csak két perc telt el, amikor a sokat szapult Karim Benzema mesés passzt tett Ronaldo elé, akinek a léc is besegített.

Aztán a portugál bevéshetett egy gólpasszt is, Lucas Vázqueznek készítette le a labdát, aki az első félidőben kihagyott egy ilyen ziccert, de ez most beverte.

Benzema is rúghatott volna egyet, de a kapus túljárt az eszén, a kipattanót azonban Ronaldo bebikázta.

A Real gólgyárosának ez volt pályafutása 50. mesterhármasa, ezek közül negyvennégyet szerzett a spanyol klubban, ötöt a portugál válogatottban és egyet a Manchester Unitedben.

A Girona még nem adta fel, Stuani újabb gólt fejelt, ezúttal Daniel Carvajalt ugrotta túl.

A hajrában a Real cseréi is megvillantak, Luka Modric passzából a leshatárról induló Gareth Bale is betalált.

Hogy a Real ezen a napon hátul nem állt a helyzet magaslatán a pontrúgásoknál, azt egy újabb Girona-fejes bizonyította, Juanpe bólintott látványosan a jobb sarokba.

És hogy egy klasszikus eredmény szülessen, arról ki más, Ronaldo gondoskodott, aki Kroos passza után szerezte meg negyedik gólját, így lett 6-3 a vége.

Ezen a hétvégén Ronaldo volt az európai topligákban a harmadik olyan játékos, aki egy meccsen négy gólt szerzett,

előtte a liverpooli Mohamed Szalah és az interes Mauro Icardi mutatott be hasonlót.

Január elején még 4 gólnál tartott a Real sztárja, akkor 13 góllal volt lemaradva Lionel Messitől, most viszont már csak hárommal tart előrébb a Barca klasszisa.

Vagyis idén eddig 18 gólt ért el a bajnokságban, ez több, mint amit a Milan (17), az Arsenal (17), a MU (15), a Dortmund (14) vagy a Chelsea (12) termelt.

Utolsó nyolc tétmeccsén pedig 20 gólban volt benne:

tizenhetet ő szerzett, háromnál pedig gólpasszos volt. Ennyit arról, hogy már túl van a csúcson.

La Liga, 29. forduló:

Real Madrid – Girona 6-3 (1-1)
gól: C. Ronaldo (11., 47., 64., 91.), Lucas Vázquez (59.), Bale (86.), illetve Stuani (29., 67.), Juanpe (88.)

Az Atlético Villarreal elleni győzelméről itt, a Barca Bilbao elleni sikeréről itt olvashat.