Most akkor a Juventusnak vagy a Realnak kellene remegnie?

Nem tudni, hogy a Real Madrid vagy a Juventus szurkolói csaptak bosszúsabban a levegőbe, amikor a BL-sorsoláson kiderült, hogy a tavalyi döntő után a két csapat idén már a negyeddöntőben összecsap.

A júniusi meccsre a spanyol drukkerek emlékezhetnek vissza szívesebben, hiszen 4-1 lett a vége, ezzel tizenkettedszer lett a kontinens legjobb csapata a Real.

Azon a meccsen két gólt is szerzett Cristiano Ronaldo, aki a Real Juventus ellen szerzett legutóbbi tíz góljából hetet maga vállalt, egyet pedig előkészített.

Persze a torinói védők enélkül a statisztika nélkül is pontosan tisztában vannak azzal, hogy a Real klasszisai közül

a sorozatban hetedik BL-gólkirályi címére hajtó Ronaldóra kell leginkább figyelni.

A Real 2017-ben és 1998-ban is a döntőben győzte le a Juvét, de van egy olyan mutató, amely alapján a Juve-rajongók is vérmes reményekkel várhatják a párharcot,

mivel eddig az egyenes kieséses szakaszban mindig sikerült kiejteniük a Realt.

2015-ben az otthoni győzelem után az éppen a Realtól leigazolt Álvaro Morata góljával jutott tovább a Juve az elődöntőből,

2005-ben hosszabbításban verekedte be magát a nyolc közé az olasz csapat Marcelo Zalayeta révén,

2003-ban David Trezeguet, Alex Del Piero, Pavel Nedved és a büntetőt hárító Gigi Buffon vezérletével jött össze a döntőt érő siker,

1996-ban pedig Del Piero és Michele Padovano szállította a negyeddöntő visszavágóján az eufóriát jelentő gólokat.

A Juve a négyből háromszor otthon játszotta a második meccset, most azonban Madridban lesz a visszavágó.