Élő Foci

Pazar csapatmunkával győzött a válogatott Norvégiában

Labdarúgó-válogatottunk egygólos előnybe került az Európa-bajnoki pótselejtezős párharc odavágóján Oslóban.

Az elmúlt évtizedek legfontosabb összecsapására készült a magyar válogatott, hisz 1972 után nyílt esély, hogy a gárda újra kvalifikáljon egy világversenyre.

Ehhez a norvégok legjobbjait kellett – és kell is a visszavágón – legyűrni, akik játéktudásban megkérdőjelezhetetlenül előttünk járnak pár lépéssel.

Király Gábor – aki századszor húzta fel magára a címeres mezt csütörtök este – már a negyedik percben hatalmas védett, bravúrjának köszönhetően pedig nem került hamar hátrányba Storck-csapat.

A folytatásban egyre inkább alábbhagyott a norvég mezőnyfölény, a játékrész derekán pedig Kleinheisler zseniális lövésével meg is szereztük a vezetést.

Kleinheisler góljaEzzel a találattal szereztünk vezetést Norvégiában. #hírek #24hu

Szerző: 24.hu, 2015. november 12.

Innentől kezdve egyértelműen a védekezés élvezett prioritást a magyar különítmény számára, a szünetig pedig jól állta a sarat a védelem, nem tudott egyenlíteni az északi gárda.

A szünet után két büntetőt is megúsztunk

Előbb Kádár lerántását engedte tovább Clattenburg, majd Elabdellaoui műesésért sárgát is kapott a játékvezetőtől.

Ahogy telt múlt az idő, egyre jobban nyomott Norvégia, a 16-0-s szögletarány is erről árulkodik.

A 88. percben aztán egy pillanatra megállt az ütő minden magyar focirajongóban

Király hatalmas bravúrját követően ugyanis a csereként beálló Helland a lécre fejelte a lasztit, holott üres volt a kapu.

A fiúk a négy perces ráadásban eldugták a játékszert, így előnnyel várhatjuk a vasárnapi visszavágót, amin Gera sárga lapjai miatt biztosan nem játszhat.

Eredmény – Európa-bajnoki pótselejtező, 1. mérkőzés:

Norvégia-Magyarország 0-1 (0-1)
Oslo, Ullevaal-stadion. Vezeti: Clattenburg (angol)

Norvégia: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Högli – Skjelbred (Pal André Helland, 86.), Tettey, Johansen, Berget (Elyounoussi, 74.) – Söderlund (Pedersen, 61.), Henriksen. Szövetségi kapitány: Per-Mathias Högmo

Magyarország: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Kleinheisler (Nagy Á., 72.), Gera, Elek, Dzsudzsák (Lovrencsics, 76.) – Németh K., Szalai (Priskin, 91.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Gólszerző: Kleinheisler (26.)

Sárga lap: Tettey (20.), Elabdellaoui (65.) illetve Gera (23.), Kádár (34.), Guzmics (39.)

Élő közvetítsünk befejeződött

Köszönjük, hogy velünk tartottak, és hogy együtt szurkoltuk ki a magyar válogatott győzelmét. Jó éjszakát, a legjobbakat vasárnapig!

NORVÉGIA – 0

MAGYARORSZÁG – 1

Ezt megúsztuk

83. PERC: Pedersen próbálkozása változtatott irányt Kádár lábán, de szerencsére a kapu mellett hagyta el a játékteret a gömb.

Storck is vált

72. PERC: Lejön a gólszerző Kleinheisler, Nagy Ádám szűk húsz percet kap a mestertől.

Fiola mentett a gólvonalról

71. PERC: Király ejtette ki a kezéből a bőrt a sokadik norvég szögletet követően, de szerencsére Fiola résen volt és az égbe bikázott.

Sárga lap műesésért

65. PERC: Elabdellaoui a magyar kapu előterében, Clattenburg eszén viszont nem lehet túljárni.

Remekül védekezünk

64. PERC: A labdával nagyon ritkán találkoznak a fehér mezes magyarok, Högmo tanítványai viszont nem tudják áttörni a falat.

Az első csere

61. PERC: Söderlund hagyja el a játékteret, Pedersen folytatja a helyén.

Megúsztunk egy büntetőt

56. PERC: Kádár rántott le egy norvégot a 16-oson belül, de a bíró nem érezte tizenegyesnek. Nem lepődtünk volna meg akkor sem, ha befújja.

Dzsudzsák duplázatta volna meg az előnyünket

55. PERC: A Bursaspor szélsője lódult meg saját térfeléről, a 16-oson belülre érve pedig kapura bombázott, de a norvég portás most védeni tudta a középre tartó löketet.

Kleinheislerről egy pár szó

A mieink gólszerzője egy tétmeccsen sem játszott még ebben a szezonban, legutóbb az U21-es válogatott albánok elleni meccsén lépett pályára. Bernd Storck tudott valamit, amikor azt mondta, ő lehet a jövő csodagyereke.

Sorra jönnek a norvég beadások

50. PERC: Érthetően minél hamarabb egyenlíteni szeretne a norvég különítmény, most főként ívelésekkel próbálják ezt kivitelezni.

Folytatódik a meccs

46. PERC: Visszatértek a pályára a csapatok, egy veszélytelen norvég szöglettel indult a félidő.

Félidő

Clattenburg véget vet az első játékrésznek. Még három hasonló 45 perc, és ott vagyunk az Eb-n.