Aki egy kicsit is szereti a labdarúgást, a szombati BL-döntő lázában ég. A Bayern München hazai pályán szerezheti meg a trófeát a Chelsea ellen.
A londoniak legutóbb 2008-ban játszottak döntőt, akkor Moszkvában a Manchester United 11-esekkel győzött. A londoniak felemás szezont tudhatnak maguk mögött, ugyanis a bajnokságban csak a hatodik helyen végeztek, így ha nem nyerik meg a BL-t, nem indulhatnak a sorozatban. Más kérdés, hogy az FA-kupát sikerült elhódítaniuk.
“Moszkva után azt hittük, a következő évben ugyanúgy eljutunk a döntőbe, de láthatjuk, ez nem olyan egyszerű. Most megérdemeljük, hogy megint itt vagyunk, mert sokat dolgoztunk érte. Nagy dolgot vittünk véghez a Barcelona kiejtésével, de egy meccset még meg kell nyernünk” – nyilatkozta egy nappal a meccs előtt Didier Drogba, a londoniak ikonikus támadója.
Frank Ribéry, a Bayern francia középpályása azt is tudja, milyen érzés úgy kimaradni egy BL-döntőből, hogy a csapata eljutott odáig. 2010-ben ugyanis a Lyon elleni elődöntőben kiállították, így nem lehetett ott az Internazionale elleni fináléban (amelyet aztán elbukott a München):
“Nagyon kellemetlen volt az a helyzet két éve, nagyon rosszul éreztem magam. Most van egy második esélyem, és ezzel élni szeretnék. Az, hogy a döntő Münchenben lesz, felfoghatatlan, de mindenképpen rászolgáltunk arra, hogy hazai pályán bizonyítsunk. Bízom benne, hogy mindannyian égni fogunk, és megnyerjük a BL-t” – mondta a bajorok játékosa.
Legutóbb 1965-ben fordult elő, hogy egy csapat hazai pályán nyerje meg a bajnokcsapatoknak kiírt sorozatot, akkor az Inter tett így.
Mindkét oldalon lesznek nagy hiányzók: a münchenieknél sárga lapok miatt nem játszhat Holger Badstuber, Luiz Gustavo (neki örülnek is a Bayern hívei, hiszen a Dortmund elleni 2-5-ös kupadöntőn sokat hibázott), valamint David Alaba, míg a londoniaknál John Terry (kiállították a Barca ellen), Raul Meireles, Ramires és Branislav Ivanovic nem lehet ott.
A várható csapatösszeállítások |
Bayern München: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, Daniel van Buyten, Rafinha – Bastian Schweinsteiger, Anatolij Timoscsuk – Arjen Robben, Toni Kroos, Franck Ribéry – Mario Gomez. Vezetőedző: Jupp Heynckes Chelsea: Petr Cech – Jose Bosingwa, David Luiz, Gary Cahill, Ashley Cole – Frank Lampard, John Obi Mikel – Salomon Kalou, Juan Mata, Daniel Sturridge – Didier Drogba. Menedzser: Roberto Di Matteo München, Allianz Aréna, vezeti: Pedro Proenca (portugál) Televízió: TV2, DigiSport, 20 óra 45 perctől Út a döntőig: Bayern München: Selejtező, 4. forduló: Bayern München – FC Zürich (svájci) 2-0 (1-0) Továbbjutott: a Bayern München kettős győzelemmel, 3-0-ás összesítéssel. A csoport: Villarreal (spanyol) – Bayern München 0-2 (0-1) A csoport végeredménye: 1. Bayern München 13 pont, 2. Napoli 11, 3. Manchester City 10, 4. Villarreal 0 Nyolcaddöntő: FC Basel (svájci) – Bayern München 1-0 (0-0) Továbbjutott: a Bayern München 7-1-es összesítéssel. Negyeddöntő: Olympique Marseille (francia) – Bayern München 0-2 (0-1) Továbbjutott: a Bayern München kettős győzelemmel, 4-0-ás összesítéssel. Elődöntő: Bayern München – Real Madrid (spanyol) 2-1 (1-0) Továbbjutott: a Bayern München 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel. Chelsea: E csoport: Chelsea – Bayer Leverkusen (német) 2-0 (0-0) A csoport végeredménye: 1. Chelsea 11 pont, 2. Bayer Leverkusen 10, 3. Valencia 8, 4. Genk 3 Nyolcaddöntő: Napoli (olasz) – Chelsea 3-1 (2-1) Továbbjutott: a Chelsea 5-4-es összesítéssel. Negyeddöntő: Benfica (portugál) – Chelsea 0-1 (0-0) Továbbjutott: a Chelsea kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel. Elődöntő: Chelsea – Barcelona (spanyol) 1-0 (1-0) Továbbjutott: a Chelsea 3-2-es összesítéssel. |