Élő Sport

Nem bírt a Vipers első félidőbeli űrkézilabdájával, kikapott az ETO a BL-elődöntőben

Illyés Tibor / MTI
Hiába űzte-hajtotta ellenfelét a Győri Audi ETO KC, az első félidőben nyújtott nagyszerű teljesítmény elég volt ahhoz, hogy Vipers 37-35-re nyerjen, és ismét döntőt játszhasson a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Azt tudtuk, hogy a Vipers jó formában van, hiszen a hazai bajnokságot hibátlanul, 28 győzelemmel nyerte meg, és a BL-ben sem nagyon hibázott, de arra a totális űrkézilabdára, amit az ETO elleni elődöntő első félidejében bemutatott, senki sem volt felkészülve. Sajnos a győri lányok sem…

A norvégok elképesztő rohanást mutattak be, amit a magyar bajnok egyszerűen képtelen volt megállítani és megoldani. A két gyorslábú játékos, Vjahirjeva és Roberts bolondot csinált mindenkiből, Jerabkova átlövései ellen nem volt ellenszer, míg az egykori győri szélső, Knedlíkova biztos kézzel lőtte a büntetőket.

A nyolcadik percig tartotta a lépést az ETO, de a 11. percben már időt kellett kérnie Ambros Martínnak, mert 5-9-nél nem látszott semmi koncepció. A spanyol szakember nem találta a hármas védőket, hiába cserélgette a belső embereket, képtelenek voltak megállítani a Vipers játékosait.

A különbség fokozatosan nőtt Martín a 24. percben, hétgólos (!) hátránynál ismét időt kért, de 13-20-ról csak kicsit sikerült visszajönni a szünetig (18-23).

A folytatásban úgy tűnt, nem lesz feltámadás, ám a Vipers fáradni kezdett, már nem erőltette a gyors lerohanást, a magyar bajnok pedig 24-29 után elkezdte a felzárkózást. A játék persze döcögött, többször is megvolt a lehetőség visszajönni mínusz kettőre, de ez csak az 57. percben 34-36-nál sikerült. Ugyan Jerabkova kiállítása miatt a Vipers emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, ám Vjahirjeva klasszisa döntött.

A norvég csapat 37-35-re győzött, és alkalma lesz arra, hogy vasárnap sorozatban harmadszor is Európa legjobbja legyen.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, Final Four, 1. elődöntő

Vipers Kristiansand (norvég) – Győri Audi ETO KC 37-35 (23-18)
MVM Dome
v.: Igor Covalciuc, Alexei Covalciuc (moldovaiak)
gól: Roberts 8, Jerábkova 7, Vjahirjeva 5, Jezic 4, Naes Andersen 4, Knedlíkova 4, Tchaptchet Defo 3, Valle Dahl 2, illetve Oftedal 11, Gros 9, Hansen 3, Nze Minko 3, Haugsted 2, Dale 2, Schatzl 1, Rju 1, Győri-Lukács 1, Broch 1, Faluvégi 1
kiállítások: 6, illetve 14 perc