Iszonyatosan dühösek lehetnek magukra a norvég kézisek az elbaltázott végjáték miatt

Stian Lysberg Solum / NTB / AFP

A magyarokat legyőző Dánia mellett Spanyolország, Franciaország és Svédország jutott az elődöntőbe a férfi kézilabda-világbajnokságon.

A spanyolok kétszeri hosszabbítás után verték a norvégokat, akik csakis magukat okolhatják, hogy egyáltalán túlórázniuk kellett: 25-24-es vezetésüknél ők támadtak, de elvették tőlük a labdát, a spanyolok pedig – Daniel Dujshebaev révén – az utolsó másodpercben egyenlítettek.

Az első ráadásban sem bírtak egymással a csapatok, és a második is kiélezett küzdelmet hozott, végül a spanyolok kapusának bravúrja döntötte el az ütközetet: Gonzálo Pérez de Vargas négy másodperccel a vége előtt 35-34-es spanyol vezetésnél ziccert hárított.

A spanyol kapus védései, a végén látható a legfontosabb:

A kétszeres világbajnok Spanyolország a nyolcadik vb-elődöntőjére készülhet, a fináléért Dániával mérkőzik majd pénteken. A 2017-ben és 2019-ben egyformán ezüstérmes Norvégia harmadszor kerülhetett volna elődöntőbe, így viszont az 5-8. helyért folytatja, és először a magyar válogatottal játszik majd, szintén pénteken, Stockholmban.

A társházigazda svédek 15. alkalommal jutottak vb-elődöntőbe, miután 26-22-re verték Egyiptomot.

A több mint 15 ezer néző előtt lejátszott mérkőzésen az Európa-bajnok, két éve vb-ezüstérmes svédek a 23. percben még egygólos hátrányban voltak, ezt követően azonban 8-0-s sorozatot produkáltak, és a második félidő elején már 16-9-re vezettek.

Később egy 4-0-s szériával némileg felzárkóztak az észak-afrikaiak, de az egyenlítésre nem volt esélyük. Niclas Ekberg hat góllal, Andreas Palicka 13 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A németek a 35. percig jól álltak az olimpiai bajnok franciák ellen, mivel akkor két 20-18-ra vezettek, utána azonban egy 7-1-es sorozattal elléptek a hatszoros világbajnok gallok, és az ekkor megszerzett előnyüket magabiztosan őrizték, sőt még növelni is tudták a végéig. A Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé négy gólt lőtt, köztük ezt a látványos cundert.

A győztes csapat kapusa Remi Desbonnet 47 százalékkal védett, ugyanis 14 lövést hárított. Franciaország 14. alkalommal jutott a legjobb négy közé a világbajnokságon.

Eredmények:

negyeddöntő:
Franciaország – Németország 35-28 (16-16)
Svédország – Egyiptom 26-22 (14-9)
Spanyolország – Norvégia 35-34 (13-12, 25-25, 27-27, 29-29, 32-32) – kétszeri hosszabbítás után
Dánia – Magyarország 40-23 (21-12)