Élő Sport

Egy kiváló félidő elég volt a kéziválogatott győztes vb-nyitányához

Johan Nilsson / TT / TT NEWS AGENCY / AFP
Bár sokan féltették a magyar férfi kézilabda-válogatottat Dél-Korea ellen a lengyel-svéd közös rendezésű világbajnokság nyitó mérkőzésén, a Chema Rodríguez irányította csapat egy nagyszerű első félidőt követően 35-27-re győzött.

Az irányítók és az átlövők Bánhidi Bence fizikai fölényére alapoztak támadásban, és számításaik remekül beváltak. Bár több hiba is csúszott a magyarok támadójátékába, a védekezés jól működött, ennek köszönhetően a kilencedik percben már 6-2 volt az állás.

A 17. percben, ötgólos hátrányban időt kértek az ázsiaiak, de a meccs képe nem változott, a félidőt végül tízgólos előnnyel zárta a csapat.

Kovács Tamás / MTI Teljes lehetett a csapat öröme

A második félidőre védekezést váltottak az ázsiaiak, a nyitottabb, 5+1-es felállás mellett Kim Dong Uk kapus is nagyon feljavult, így hiába vezetett a magyar csapat már 12 góllal is, Korea egy 5-0-s sorozattal felzárkózott 25-18-ra.

Chema Rodríguez szövetségi kapitány időkérése után visszaállt ugyan egy rövid időre a tízgólos különbség, de Korea még egyszer újítani tudott, ám nagy zavart már nem okozott. Magyarország 35-27-re győzött, szombaton, 20.30-tól Izlanddal, hétfőn 20.30-tól pedig Portugáliával játszik a középdöntőbe jutásért.

Férfi kézilabda-vb, D csoport, 1. forduló

Magyarország – Dél-Korea 35-27 (21-11)
v.: Belkiri, Hamidi (algériai)
Magyarország: Mikler, Székely (kapusok) – Lékai 7, Szita 2, Bánhidi 4, Sipos, Ancsin, Rodríguez 5, Bóka 3, Ilic 1, Rosta 5, Bodó 3, Hanusz 1, Bujdosó 3, Ligetvári 1, Szöllősi.

Izland – Portugália 30-26 (15-15)

További eredmények, A csoport:
Irán – Chile 25-24 (13-11)
Spanyolország – Montenegró 30-25 (15-12)

B csoport:
Szlovénia – Szaúd-Arábia 33-19 (16-8)

C csoport:
Zöld-foki Köztársaság – Uruguay 33-25 (17-11)
Svédország – Brazília 26-18 (11-9)

Chema Rodríguez: Megtettük az első lépést a kézivébén
Abban egyetértett mindenki, hogy a nyitott védekezés ellen többet kell készülni a folytatásban.

Nyolcgólos győzelemmel kezdte a kézivébét a magyar válogatott

Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely 21-11 után kísérletezgethetett is a folytatásban, így is sima, nyolcgólos, 35-27-es győzelmet aratott Dél-Korea ellen a lengyel-svéd közös rendezésű világbajnokság nyitányán.

Bujdosó lezárta

Park beállósból volt eredményes (33-27), a másik oldalon Lékai harcolt ki hetest és egy emberelőnyt. A Ferencváros irányítója ezt is belőtte (34-27), csakúgy, mint a meccs utolsó ziccerét Bujdosó (35-27).

Apró koreai öröm

Hopp, egy kis csoda: üres kapura eredményes volt az ellenfél! (33-26).

Két koreai hetes

Kang kiharcolt egy hetest, Ilic pedig két percet kapott, Li ahogy kell, nem hibázott (33-24). Aztán Ligetvári kapott két percet, ezúttal Dzsang pattintotta be a hetest (33-25).

Visszaállt a tíz

Bóka átlövésből villant (32-23), majd Bujdosó püfölt be egy ziccert (33-23).

Lékai belejött a hetesekbe

Li jól helyezett hetesét nem védhette Székely (30-23), majd Ilic harcolt ki büntetőt, amit Lékai belőtt (31-23).

Koreai időkérés

Korea többször is feljöhetett volna hatra, végül Bodó nyugtatta meg a kedélyeket. 30-22-nél Freitas időt kért.

Ismét nyolc közte

Park kifacsart testhelyzetből talált be (28-20), az egyik Kim nagyon bevarrt egy lerohanást (28-21), de aztán Bóka kiharcolt, Lékai belőtt egy hetest – ismét nyolc közte (29-21).

Megnyugodtunk

Lékaié az első belőtt hetes (27-18), egy gyors akciót kihasználtak a koreaiak, de Pedro is (28-19).

Két Székely-bravúr

Pedro végre bevágta a jobbszélről (26-18), Székely bemutatott két nagy bravúrt, hátha helyre áll a rend.

Kimaradó hetes

Egy koreai hetes után kimaradt egy magyar büntető (3/0 a mérleg eddig), és az eddigiekkel ellentétben nem volt kipattanó, hogy Bujdosó ismételhessen.

Feljavult a koreai kapus

Két kiállítást jól megbüntettek a koreaiak, hiszen hosszú idő után ismét tízen belülre kerültek (25-16). Ehhez kellett Kim Dong Uk kapus is, aki a szünet óta nagyszerűen véd.

Némi zavar a térben

Ha szép gólja mellett Ligetvári kapott két percet (25-15), egy újabb labdaszerzés után Park már a kapufát sem találta el 30 méterről.

Csattogó kapufák

A koreai kapus a saját hatosától akart gólt szerezni, de a kapufát találta el. Ancsin ezt lemásolta teli kapura is…

Kang negyedszer

Li bombájára Pedro lerohanásgólja a válasz (25-13), jó látni, hogy bírjuk lábbal az ázsiai tempót. Kang negyedik góljával 25-14.

Egy sima, két fordított

Két és fél percet kellett várni az első gólra, azt két kihagyott lehetőség után a koreaiak lőtték, de aztán erre két magyar válasz jött (24-12).

Folytatódik

Nézzük, sikerül-e továbbnövelni az előnyt.

Egy félidő alatt eldőlt...

Bánhidit ismét meg lehetett játszani (20-11), a félidő utolsó gólját Bujdosó lőtte.

A félidőben 21-11, ez nagyon megnyugtató a folytatásra.

Iskolajáték

Bánhidi emberrel együtt beverte a jobb felsőbe (18-11), majd egy labdaszerzést követően Bodó került ziccerbe (19-11).

Hat közte

Park Szung ismét beállósból talált be, de így is csak hatra faragta a hátrányt (16-10), erre Bodó egy kapufás találattal válaszolt (17-10). Aztán védekezésben kicsit bealudt a csapat, Ancsin kapott kétperces kisbüntetést, ezt Li szép egyéni akcióból ki is használta (17-11).

Jó hír!

A második percben megsérült, és öltözőt is megjárt Ancsin visszatért a pályára.

Hetes, kapufa, gól

Bánhidi befordult – hetes és két perc. Jött Rosta, aki lemásolta Lékai produkcióját, kihagyott büntető után a kipattanót vágta be (16-9).