Őrült nagy csatát vívtak egymással a német és magyar kajak-kenusok az Eb-n

Koszticsák Szilárd / MTI

A magyar versenyzők egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zártak pénteken a müncheni multisport Európa-bajnokságon.

Rendessy Eszter és Kőhalmi Emese a kajakosok 1000 méteres döntőjében értek elsőként célba. Az első 500 méteren még igyekeztek a spanyolok és a lengyelek is zárkózni, de a magyar kettős hat tizedmásodpercet vert a mezőnyre. Ugyanezen a távon a Mizsér Márk, Béke Kornél, Erdőssy Csaba és Erdélyi Tamásérfi összeállítású kajaknégyes bronzérmet nyert. A magyarok sokáig az élmezőnnyel tartották a lépést, de az utolsó 200 méteren leszakadtak a német és a spanyol hajó mögött.