Sport lineup

Nem lesz címvédés az NBA-ben, tizenegy éve nem látott döntő lesz

Harry How/Getty Images

A címvédő Los Angeles Lakers csütörtökön negyedszer is kikapott a Phoenix Suns csapatától az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, így az első fordulóban búcsúzott.

A párharc hatodik meccsén Devin Booker 47 ponttal és 11 lepattanóval kimagaslott a vendégek közül, a mérkőzés után LeBron James egy aláírt mezzel jutalmazta a játékát.

Ezzel az is eldőlt, hogy 2010 óta először fordul majd elő, hogy sem LeBron James, sem Stephen Curry nem lép pályára a döntőben. Utóbbi a Golden State Warriors játékosaként nem jutott playoffba.

A Denver ugyancsak idegenben nyert, és ezzel eldöntötte a Portland elleni párharcot.

Eredmények, rájátszás, 1. forduló

Los Angeles Lakers-Phoenix Suns 100-113
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Phoenix javára.

Portland Trail Blazers-Denver Nuggets 115-126
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Denver javára.