Fucsovics Márton élete legjobbjával közelít a top 50-hez

Az Australian Open egyik legnagyobb szenzációjaként Fucsovics Márton eljutott a legjobb 16-ig, hogy ott minden idők legjobb teniszezőjével, a későbbi győztes, 20-szoros Grand Slam-győztes Roger Federer ellen minden tekintetben helyt álljon.

A jó évkezdés és a még jobb Melbourne-i szereplés 180 plusz pontot eredményezett a magyar játékos számára, amivel egészen a 63. helyig jött fel a férfi világranglistán. Mondanunk sem kell, ez élete eddigi legjobb helyezése.

Olyan teniszezőket előz már meg, mint a korábbi top 10-es Gilles Simon (64.), a szerb Viktor Troicki (67.), vagy a canberrai döntőben éppen őt legyőző Andreas Seppi (78.). A férfi ranglistát továbbra is Rafael Nadal vezeti Roger Federer előtt.

Figyelem!

Nem árt tudni, hogy Fucsovics Márton és Babos Tímea egyaránt hazai közönség előtt lép pályára februárban.

Előbbi február 3-tól a 20 millió forint összdíjazású a Hungarian Challenger Openen, míg utóbbi február 18-25. között megrendezésre kerülő 250 ezer dollár összdíjazású Hungarian Ladies Open WTA-versenyen.

Jegyek itt és itt vásárolhatóak a két eseményre.

A nőknél a friss páros Grand Slam-győztes Babos Tímea egyesben is előrelépett, hat helyet javítva jelenleg a 45. helyen áll. Az első helyen győzelmével újra Caroline Wozniacki pihen.