MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 27:  Caroline Wozniacki of Denmark celebrates winning championship point in her women's singles final against Simona Halep of Romania on day 13 of the 2018 Australian Open at Melbourne Park on January 27, 2018 in Melbourne, Australia.  (Photo by Mark Kolbe/Getty Images)

Pokoli hőségben, pokoli meccsen Caroline Wozniacki nyerte az Austalian Opent

2018. 01. 27. 12:27

A világbajnok Caroline Wozniacki nyerte a 2018 első Grand Slam-tornáját, az Australian Opent. A dán amellett, hogy élete első GS-ét nyerte – eddig kettő döntőt bukott, 2009-ben és 2014-ben a US Openen –, újból visszaült a női mezőny tetejére, hétfőtől ugyanis az ő nevével kezdődik a világranglista.

A mérkőzésről:

Wozniacki ellenfele a román világelső Simona Halep volt. Halep, ahogy ellenfele, karrierje során két Grand Slam-döntőt vesztett (2014 és 2017, Roland Garros), mielőtt bejutott az Australian Open fináléjába.

A meccset a dán teniszező kezdte jobban, 5:2-re is vezetett, de 5:3-nál, kisebb meglepetésre, elvesztette az adogatását. Halep egészen a rövidítésig, 6:6-ig mentett, de végül azt Wozniacki nyerte, így 7:6-tal behúzva a szettet.

A második szettben 1:1-nél brutálisan hosszú game-et játszottak. A dánnak egy halom lehetősége volt, hogy elvegye ellenfele adogatását, de több mint 10 perc játék után végül Halep örülhetett. A román játékos az egész torna alatt a maxon pörög, rengeteget teniszezett, rendkívül kimerülten, de hősiesen játszott. 3:2-es vezetésénél azért kikérte az orvosi segítséget, megmérték a vérnyomását, hideg törölközőt tettek a nyakára, hidratálták.

Ez annyira jól sikerült, hogy 4:3-nál brékelt, és adogathatott a játszmáért, majd az meg is nyerte 6:3-ra.

A harmadik játszma előtt 10 perc szünetet tartottak a hőség miatt. A döntőszett elején a láthatóan kimerült román teniszező első adogatását el tudta venni Wozniacki, így el is tudott húzni 2:0-ra. Egy 12 perces játékot követően visszabrékelt Halep, majd vissza-visszabrékelt a dán. 3:1-gyel fordultunk rá a meccs legkritikusabb szakaszára:

amit stílusosan egy brékkel indítottak egy felek, 3:2. Itt jogosan gondolhattuk, hogy soha nem lesz vége.

Simona Halep újra elvette Wozniacki remegős adogatását, és nagyon közel került a végső győzelemhez.

Mindkét játékos utolsó leheletéig küzdött a folyamatos 30 fokban. Wozniacki képes volt visszajönni, újra elvette Halep adogatását.

Egészen elképesztő fordulatok után a dán hozta a szerváját, és egy játékra került élete első Grand Slam-győzelmétől, majd végül egy újabb brékkel (a szettben a hetedik!), 6:4-re behúzta a harmadik játszmát, és megnyerte az Austalian Opent.

MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 27:  Caroline Wozniacki (L) of Denmark poses for a photo with the Daphne Akhurst Memorial Cup after winning the women's singles final against Simona Halep of Romania, posing with the runners-up trophy on day 13 of the 2018 Australian Open at Melbourne Park on January 27, 2018 in Melbourne, Australia.  (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)
Fotó: Clive Brunskill/Getty Images