160 millióval távoztak a magyarok Melbourne-ből

Minden idők egyik legsikeresebb Grand Slam-versenyén van túl a magyar tenisz. Minden szempontból. Az Australian Openen négy játékos képviselte a magyar teniszsportot, és egyikük sem távozott üres kézzel haza.

Hungarian Challenger és Hungarian Ladies Open

Nem árt tudni, hogy Fucsovics Márton és Babos Tímea egyaránt hazai közönség előtt lép pályára februárban.

Előbbi február 3-tól a 20 millió forint összdíjazású a Hungarian Challenger Openen, míg utóbbi február 18-25. között megrendezésre kerülő 250 ezer dollár összdíjazású Hungarian Ladies Open WTA-versenyen.

Jegyek  itt és itt vásárolhatóak a két eseményre.

Férfi egyesben Fucsovics Márton 45 év, Baranyi Szabolcs 1973-as bravúrja után jutott újra a legjobb tizenhat közé Melbourne-ben, ahol csak Roger Federer tudta megállítani. Ugyanitt a még mindig csak 18 éves Piros Zsombor a selejtező második köréig jutott. Női egyesben Babos Tímea a 64 között búcsúzott, míg Stollár Fanny a selejtező első körében.

Babos női párosban élete első Grand Slam trófeáját emelhette magasba, amire két nappal később ráduplázhatott volna vegyes párosban, de a szuper rövidítésben a a kanadai Gabriela Dabrowski és a horvát Mate Pavic alkotta duó bizonyult jobbnak.

Olyanra viszont még nem volt példa a magyar sporttörténelemben, hogy adott Grand Slam-versenyen egy teniszezőnk két döntőben is szerepeljen, és az egyikben győztesként hagyja el a pályát.

Professzionális sportban a díszes serlegen, emléklapon kívül a szervezők előre meghatározott és közzétett módon osztják fel a nem kevés, Ausztráliában speciel 55 millió dolláros pénzalapot.

Természetesen a férfi és női egyes győzelemért jár a legmagasabb honorárium, 4-4 millió ausztrál dollár, de már az egyes selejtező első körében résztvevő teniszezők is 7500 ausztrál dollárhoz jutnak – Stollár Fanny -, míg a második körbe jutó Piros Zsombor 15 ezer dollárral lett gazdagabb. A páros győztesek 700 ezer AUD-t oszthatnak kétfelé, míg a vegyes párosoknál 90 ezret ér a második hely.

A magyarok sikereiknek köszönhetően egészen szép summával, forintra átszámolva bő 160 millióval távoztak Melbourne-ből. Gratulálunk nekik, megérdemelték!