A magyar főváros az EKS, az M-IS és a PwC alkotta konzorciummal indul harcba a 2024-es olimpiarendezésért. A konzorcium megbízási díja összesen nettó 5,15 milliárd forint. Ez az összeg már része a korábban elfogadott 15 milliárd forintban maximalizált pályázati keretnek, tehát nem azon felüli összeg. A cégek mögött több sikeres rendezés és pályázás is van már – írja az Origo.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) 2017 szeptemberében Limában dönt a 2024-es olimpiai és paralimpiai játékok helyszínéről.
A pályázati anyagoknak részletesen ki kell térniük:
- a sportlétesítményekre,
- az olimpiai helyszínekre,
- az olimpiai falura,
- a nagyközönség, a hivatalos vendégek, az újságírók és a külföldi személyzet szállástervezésére,
- a közlekedéstervezésre és közlekedési intézkedésekre,
- a közlekedési és infrastrukturális beruházásokra,
- a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra.
Fontosak a biztosítási, bűnmegelőzési, a beutaztatással, vízummal kapcsolatos kérdések, az időjárási viszonyok, a doppingellenőrzés és a várostervezés is. Ezenfelül megnyugtató válasz szükséges az olimpiai játékok költségvetésének fedezetére, a gazdaságosságra, a játékok pozitív örökségére, a társadalmi és gazdasági hatásainak kérdéseire – sorolja a lap.
A budapesti olimpia 21 napig tartana, minimum 28 sportág szereplésével, körülbelül 15 ezer sportoló részvételével. A látogatók száma egymillióra tehető, a versenyeket várhatóan 6 milliárd televízió-néző fogja követni.
(Kiemelt képünkön az Olimpiai Védnökök Testülete alakuló ülése a Parlamentben. Forrás: MTI/Bruzák Noémi)