Kétgólos hátrányból nyert a címvédő USA

Az Amerikai Egyesült Államok női labdarúgó-válogatottja 4-2-re nyert Franciaország ellen a londoni olimpián.

A címvédő igen álmosan kezdett szerda kora este, a gallok pedig ki is használták ezt a fásultságot és gyorsan lőttek két gólt Hope Solonak. Ez azonban nem szegte kedvét az amerikai hölgyeknek, Wambach már a 19. percben szépített, majd egy óriási védelmi hibát használt ki Morgan, így a félidőben már 2-2 volt az állás.

Fordulás után bő tíz perccel már vezetett az USA, majd Morgan talált be újra, a meccs vége 4-2 lett.

Az F csoportban is lejátszottak egy mérkőzést, Japán 2-1-re verte Kanadát. A játéknapot Nagy-Britannia Új-Zéland elleni 1-0-s győzelme nyitotta.

Eredmények – olimpiai labdarúgótorna, nők

F csoport:
Japán – Kanada 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Kawasumi (33.), Miyama (44.) illetve Tancredi (55.)

G csoport:
USA – Franciaország 4-2 (2-2)
Gólszerzők: Wambach (19.), Morgan (32., 66.), Lloyd (56.) illetve Thiney (12.), Delie (14.)