Otthon

Kilőtt az átlagos ingatlanérték ebben a megyében

MTI/Vasvári Tamás
MTI/Vasvári Tamás

Tavaly a legnagyobb mértékben, 27 százalékkal Veszprém vármegyében nőttek a négyzetméterárak – közölte a saját adatai alapján a Duna House hétfőn az MTI-vel.

A közlemény idézte Benedikt Károlyt, a Duna House PR és elemzési vezetőjét, aki elmondta, a Duna House értékesítési adatai szerint annak ellenére, hogy 2022-höz képest mintegy 20 százalékkal visszaesett a lezárult eladások mennyisége a vármegyében, az egyik legjelentősebb, 27 százalékos áremelkedést követően, 618 ezer forintos átlagos négyzetméterárral zárta a tavalyi évet Veszprém vármegye.

Az átlagos ingatlanérték 44 millióról 52 millió forintra nőtt, ugyanakkor ezért az összegért 8 négyzetméterrel kisebb, átlagosan 84 négyzetméteres otthonokat szerezhettek itt a vevők – tette hozzá a szakértő.

Benedikt Károly a közleményben megjegyezte, a vármegyei átlagárra hatással van a Balaton közvetlen közelében elhelyezkedő települések népszerűsége. Ezek közül jó pár a falusi csok szempontjából preferált kistelepülésnek számít, ezért az itt letelepedők számára nem csak a csok plusz, de a falusi csok által kínált kedvezmények és támogatások is segítik majd idéntől az otthonteremtést.

A négyzetméterárakat tekintve a vármegye legkiemelkedőbb városa Tihany, ahol az ingatlanközvetítő értékesítési adatai alapján 2023-ban már 1,6 millió forint körül alakult az átlagos négyzetméterár. Az idei év és a település falusi csokos érintettsége pedig még feljebb tornázhatja majd az így is főváros szintű árakat.

Mindezek mellett jelentős kiadást jelent az otthonteremtés Csopakon és Balatonfüreden is, ahol – az ingatlanközvetítő által értékesített ingatlanok adatai alapján – 1,5 millió forint, illetve 1 millió forint körüli értéket tett ki 2023-ban a négyzetméterenkénti átlag.

Kapcsolódó

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik