Média

A mi kis falunk tarol, A Fal erősítésre szorul

Szalay Dániel
Szalay Dániel

újságíró. 2018. 02. 12. 15:55

Az RTL Klub fikciós sorozata, A mi kis falunk a hét legnézettebb műsora lett. A Fal című vetélkedő hasonmása a TV2-n egyelőre előrébb van a legnézettebb műsorok rangsorában mint az RTL gameshow-ja. A TV2-n a Tények gyengélkedett, az RTL Híradó hasított.
Korábban a témában:

Az RTL Klubon látható A mi kis falunk második, szombaton sugárzott epizódja lett a 6. hét legnézettebb produkciója a Magyarországon látható tévéműsorok között.

A sorozatot a szombat este televíziózó, kereskedelmileg kiemelten kezelt 18-49-es korosztály 27,4 százaléka nézte, ami 425.475 nézőt jelentett a Nielsen Közönségmérés adatai alapján. A teljes lakosság (a 4 éveseket is magába foglaló korcsoport) körében 1.019.905 nézője volt a fikciós sorozatnak. Ez 23,4 százalékos közönségarányt jelent. Az erős számra persze számítani lehetett azután, hogy a második évad premier része rekorddal indított egy héttel korábban.

Figyelmükbe ajánljuk a hétvégén megjelent interjúnkat Kapitány Ivánnal, A mi kis falunk rendezőjével, akivel a sorozatgyártás kulisszatitkairól beszélgettünk, de szóba került az is, lesz-e Üvegtigris 4, illetve számíthatunk-e harmadik évadra A mi kis falunkból.
Kapitány Iván: Erőre kapott a hazai sorozatgyártás
Exkluzív interjú az RTL Klubon látható A mi kis falunk rendezőjével, valamint Boris Mihállyal, a TV2 Korhatáros szerelmét is gyártó ContentLab&Factory sorozatgyártóba befektető cég társtulajdonosával.

A Piramis A Fal előtt

Az RTL Klubon múlt hét eleje óta napi műsorként sugárzott A Fal című vetélkedő viszont egyelőre nem olyan erős nézettség szempontból, mint A Piramis a TV2-n. Bár az első adásnapon, hétfőn még megelőzte a TV2-n látható hasonmását, a hét legnézettebb műsorait tartalmazó listában a 3. helyen a TV2-s Piramis február 8-i adása van, mely a 18-49 év közöttiek körében 17,1 százalékos közönségarányt ért el, A Fal legnézettebb adása (ugyancsak február 8-án) pedig csak a 7. legnézettebb műsor lett. Közönségaránya 16,3 százalék lett, ami persze szintén nem rossz, de valószínűleg szívesebben látnák az RTL-esek azt, hogy az ő műsoruk a sikeresebb, ha már ők fizettek is a formátumért az Endemolnak, a TV2 pedig lényegében csak egy hasonmást készített.

Még érdekesebb lesz, hogy a mostani héttől kezdve hogyan alakul a nézettség, hiszen A Fal időtartama megnő, így csak körülbelül 10 perccel lesz rövidebb mint a TV2-n a rivális műsor. (A műsorváltozás egyébként a Barátok Közt és az Éjjel-Nappal Budapest, valamit a heti sorozatok kezdési időpontját is érinteni fogja.)

Cicás-kutyás és gasztro tévécsatorna érkezik
A cicás-kutyás Vau TV és a Nyamm TV gasztrocsatorna már idén megérkezik a magyar tévés piacra.

A Tények gyengélkedik, az Áll az alku jól megy

Bár A Fal nem volt átütő siker a múlt héten, az RTL egyéb műsorai nagyon szépen teljesítenek: az RTL Híradó szállította például a hét 2. legnézettebb tévéműsorát (19,2 százalékos közönségarány), és például a Fókusz Plusz is az előkelő 4. helyen végzett. Eközben a TV2-n a Tények több mint egy éve tartó nézettségi válsága tovább tart, még a legnézettebb Tények adás is csak a 34. helyen végzett a műsorok toplistáján a héten.

A TV2 szerint huszonnégy újságíró támadja Orbán családját
Ennél jobbat akkor sem lehetne kitalálni, ha direkt parodizálni akarnánk a Tényeket.

A TV2 egyébként A Piramison kívül csak a Gundel Takács Gábor vezette, Áll az alku című vetélkedőjével tudott bekerülni a TOP10-be. Ez utóbbi 14,6 százalékos közönségaránnyal a 10. lett a legnézettebb műsorok listájában.

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

HAMBURG, GERMANY - JULY 7:   (RUSSIA OUT)  German Chancellor Angela Merkel (R) and Russian President Vladimir Putin (L) arrive to the plenary session at the G20 Summit on July 7, 2017 in Hamburg, Germany. (Photo by Mikhail Svetlov/Getty Images)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.