A különc modellekből közel sem fogy annyi, mint a legnépszerűbb órákból, de azért jó, hogy vannak, örömteli, hogy színesítik a palettát.
Cartier Tank Jump Hour
A Cartier meglehetősen szokatlanul kinéző modellje ötvözi az ugró órák dinamizmusát a meglepően egyszerű dizájnnal. Nincs olyan, hogy egy társaságban nem tűnik fel az, aki ilyet visel a csuklóján, annyira szokatlan, egyszerű, mégis elegáns. Az ugró órák szerkezete teljesen máshogyan működik, mint a konvencionális számlappal működő óráké. A lényege, hogy 60 percre van beállítva az ellenállás, amíg a rugó feszül, majd kiugrik és pillanatok alatt átfordul, ezért hívják ugró órának. Sokan egyébként a nevük miatt azt gondolják, hogy közük van az ejtőernyőzéshez, de nincs így. Ennél a darabnál a számlapon ablakokban olvashatóak le az órák és a percek. Vannak persze más beosztású ugró órák is, de talán a Cartieré a legszebb, legikonikusabb változat.
View this post on Instagram
Omega Speedmaster Alaska Project
Ez az elképesztően kinéző Omega igazi túlélő. A megerősített tok, a feltűnő színek mind azt szolgálják, hogy a viselője észrevehető maradjon. Ezt a Speedmastert ugyanis azért készítették, hogy tökéletes társ legyen olyan embertelen körülmények között is, mint amilyenek Alaszkában uralkodnak. Persze nem csoda ez attól a cégtől, amely olyan órát készített, ami járt már a Holdon. Hatalmas dolog, gondoljunk csak bele: milyen körülmények ellenére kellett pontosan működniük ezeknek a szerkezeteknek: a hold napos oldalán extrém hőségben, a fagyos, sötét oldalon pedig extrém hidegben kellett mutatni az időt.
Az Omega ezért készített egy védőkeretet a Speedmasterre, a technológiát a limitált kiadású Alaska Projecten mutatták be. A gyártó szerint a vörös kerettel az óra kibírja a -148 fok és a plusz 260 fok közötti hőmérséklettartományt.
View this post on Instagram
Jaeger LeCoultre Reverso
A francia-svájci brand Jaeger LeCoultre órája úgy néz ki, mint egy kis, elegáns öltönyóra, ám azaz igazság, hogy ez a szerkezet valójában sokkal inkább egy sportóra. A Reverso képes arra, hogy befordítsa a számlapját, a hátlap felé, hogy a fontos részek védve legyenek a külső hatásoktól. A gyártó ezt az órát kifejezetten a lovaspólót űzőknek fejlesztette ki és terveztette meg. Az eredeti dizájn szerint az óra hátsó felén csak fém, esetleg egyedi gravírozás volt, de a Reverso annyira népszerű lett, hogy elkezdtek olyan modelleket gyártani, amelyek megfordítva egy másik számlapot mutatnak.
View this post on Instagram