A Justin Bieberről szóló új dokumentumfilm mindössze 4,3 millió dolláros (923 millió forint) bevételt produkált az észak-amerikai mozikban a megjelenését követő első öt napon, ezzel jócskán elmaradt a kanadai popénekes első koncertfilmjének sikereitől.
A filmet forgalmazó Open Road Films szerint a fiatal előadó Believe című koncertfilmjének összköltsége mindössze ötmillió dollár volt és nagyjából ugyanekkora összeget fordítottak a film népszerűsítésére is. Az alkotók kifejezett célja volt, hogy kizárólag Bieber rajongótáborát szólítsák meg. Az alkotás mindenesetre jócskán elmarad a popsztár 2011 februárjában bemutatott Never Say Never című dokumentumfilmjétől.
Az Észak-Amerikában 29,5 millió dolláros nyitóbevételt produkáló Never Say Never összesen 73 millió dollárt hozott a konyhára, és ezzel minden idők legsikeresebb koncertfilmje lett az Egyesült Államokban. A mostani előrejelzések szerint ezzel szemben a Believe, amelyet a kanadai popénekes első koncertfilmjét is jegyző Jon M. Chu rendezett, talán eléri a tízmilliós határt.
A Believe lekörözte Katy Perry: Part of Me című dokumentumfilmjét a legrosszabb nyitóbevételt produkáló új – fiatal popénekesekről szóló – dokumentumfilmek mezőnyében. Perry filmje tavaly nyáron szerény 7,1 millió dolláros nyitóbevételt hozott – adta hírül a The Hollywood Reporter online kiadása.
Elemzők szerint az új Bieber-dokumentumfilm iránti érdeklődés hiánya talán azzal magyarázható, hogy az ifjú popsztár viselkedése alaposan megváltozott az utóbbi időkben, és az édesanyák talán már nem szívesen engedik el új koncertfilmjére fiatalabb gyermekeiket.