A világ vezetői sorban reagálnak a merényletkísérletre. Ahogy éjszakai cikkünkben már jeleztük, Orbán Viktor az X-en azt írta, gondolataik és imáik Trumppal vannak ezekben a sötét órákban. A magyar kormányfőhöz hasonlóan az új brit miniszterelnök, Kier Starmer is együttérzéséről biztosította Trumpot, ő hangsúlyozta, hogy az erőszaknak semmilyen formában nincs helye a társadalmunkban, így a politikában sem.
António Guterres, az ENSZ-főtitkár szóvivője elítélte a lövöldözést, és politikai erőszakcselekménynek nevezte a történteket, míg Fumio Kishida japán miniszterelnök azt emelte ki, hogy határozottan ki kell állnunk a demokráciát megkérdőjelező erőszak minden formája ellen. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt sokkolta a merényletkísérlet, kanadai kollégája, Justin Trudeu pedig azt mondta, rosszul van.
Emmanuel Macron francia elnök az X-en úgy kommentálta a történteket, hogy a francia nép osztozik az amerikaiak döbbenetében és felháborodásában, Írország miniszterelnöke, Simon Harris pedig azt mondta, amit tegnap este Pennsylvaniában láttunk, az nem csak helytelen, de ijesztő is.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke mély megdöbbenését fejezte ki a történtek után, és leszögezte, hogy a demokráciában nincs helye politikai erőszaknak. Josep Borrell, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője az X-en emelte fel a szavát a merényletkísérlet ellen, és elfogadhatatlannak nevezte a politikusok elleni erőszakos cselekményeket.
A brazil elnök, Lula amellett, hogy elfogadhatatlannak nevezte a lövöldözést, felszólított mindenkit annak elítélésére. A brazil vezető szerint a demokrácia és a politikai párbeszéd minden védelmezőjének hevesen vissza kell utasítania, amit Pennsylvaniában láttunk, mert az teljességgel elfogadhatatlan. A fegyveres erőszak problematikájára utalt Ausztrália kormányfője, Anthony Albanese is. Szerinte a lövöldözés egyszerre aggasztó és szembesítő hatású.