Nagyvilág

A Pentagon még vizsgálja, hogyan lehet bevonni a katasztófa-elhárítást az oltásba

MTI/EPA/Consolidated News Photos/Pool/Ken Cedeno
MTI/EPA/Consolidated News Photos/Pool/Ken Cedeno

Az amerikai védelmi minisztérium (Pentagon) a Szövetségi Katasztrófa-elhárítási Hivatal (FEMA) kérésére megvizsgálja, hogyan nyújtson segítséget a koronavírus elleni védőoltások szétosztásában – közölte csütörtökön a minisztérium szóvivője.

Joe Biden amerikai elnök hétfőn közölte, hogy feltételezése szerint 150 millió adag oltást tudnak beadni elnöksége idejének első száz napja alatt.

Tekintettel a kérés fontosságára sürgősséggel vizsgáljuk meg, mit tehet az amerikai védelmi minisztérium, hogy biztonságosan támogathassa az erőfeszítést

– olvasható John Kirby Pentagon-szóvivő közleményében.

A közlemény nem tér ki arra, hogy hány katona venne részt a segítségnyújtásban, de egy amerikai vezető azt mondta a Reuters hírügynökségnek, hogy ezrekről lehet szó.

A SARS-CoV-2 nevű vírus okozta Covid-19 betegségnek eddig több mint 420 ezer halálos áldozata van az Egyesült Államokban, naponta több mint 173 ezer ember fertőződik meg, és milliók veszítették el a munkájukat.

A hadsereg bevetése a koronavírus ellen nem új. Az előző elnök, Donald Trump hivatali idejében, a járvány csúcspontján a Nemzeti Gárda is támogatta a betegség elleni erőfeszítéseket országszerte, és jelenleg is húszezren segítik a munkát.

A hadsereg mérnökkara több ezer helyiséget épített fel, hogy segítsen a kórházaknak. Dél-Karolina államban első ízben fedezték fel a koronavírus B.1.351 nevű dél-afrikai mutációját két férfinél – közölte csütörtökön az állam egészségügy-minisztériumának egyik vezetője. A két férfi régóta nem hagyta el lakókörzetét, így feltehető, hogy a vírus korlátozott mértékben már fertőz az országban.

(MTI)

Ajánlott videó

Olvasói sztorik