A hadsereg egy közleményben azt írta, a légicsapások sok áldozatot szedtek, és súlyos anyagi károkat okoztak a szélsőséges iszlamisták hat táborában. Csád katonasága fontos szerepet játszik a szélsőségek elleni hadműveletekben, amelyek révén a szomszédos Nigériában visszaszorították a terrorszervezetet. A Boko Haram vezetője nemrég megfenyegette a közép-afrikai ország elnökét, hogy megtorolja a katonai beavatkozást.
Az egyik hétfői öngyilkos merényletet a csádi országos rendőr akadémia ellen hajtották végre, a másik támadás során egy kormányhivatal mellett robbantotta fel magát az egyik elkövető. A csádi kormány közölte, a halálos áldozatok közül négy a Boko Haram harcosa volt, és a támadások kapcsán legalább öt embert őrizetbe vettek.
A csádi kabinet biztonsági intézkedések sorát vezette be N,djamenában – ahol például egy 3000 fős francia katonai misszió található -, egyebek mellett betiltotta az egész testet és arcot eltakaró muzulmán női viseletet, a burkát. A merényletek elkövetését még egy szervezet sem vállalta magára, de Csád vezetése szerint a Boko Haram nigériai iszlamista szervezet áll a támadások mögött.
Golyó, élve elégetés
A szélsőséges fegyveresek csütörtökre virradóra megtámadtak két falut az észak-nigeri Diffa térségben, és legalább harminc – más források szerint negyven – polgári személyt megöltek. A hétfői kettős csádi pokolgépes merénylet után ez volt a héten a nigériai iszlamisták második külföldi akciója.
Az Anfani helyi rádió értesülései szerint az iszlamisták több embert agyonlőttek, míg másokat házakba zártak be, és rájuk gyújtották az épületeket. Több sebesültet kórházba szállítottak, a nigériai katonák nyomoznak az elkövetők után.
A saría (iszlám jog) radikális értelmezésén alapuló állam létrehozásáért küzdő Boko Haram évek óta folytat fegyveres harcot Nigéria északi részén, és támadásai mindennaposak a térségben. Hivatalos adatok szerint a terrorcsoport tavaly nagyjából tízezer ember halálát okozta a 175 milliós afrikai országban.