A fejlődő országok azzal vádolják a gazdagabbakat, hogy támogatásokkal leverik a nemzetközi árakat, így hátrányos helyzetbe hozzák a szegény országok gazdáit. 76 országból 64 jelentette, hogy 1998 és 2004 között legalább egy évben valamilyen támogatást nyújtott a gazdáknak, s akad néhány ország, ahol a támogatások értéke rendkívül magas.
Az EU és az USA egyenként mintegy harmadát jegyzi az összes támogatásnak – az EU kissé meghaladja a tengerentúliakat, ugyanis mezőgazdasága is kiterjedtebb.
A legmagasabb össz-támogatást nyújtó országok szinte kizárólag a magas jövedelemmel rendelkezők köréből kerülnek ki. A jegyzéket a Európai Szabadkereskedelmi Szövetség (Izland, Norvégia, Svájc, Liechtenstein) vezeti, majd Japán, az USA és az EU következik, lényegesen alacsonyabb, de még mindig jelentős aránnyal. Ausztrália és Új-Zéland igen alacsony össz-támogatási szintet jegyez.
A mezőgazdasági termelés jelentős részét extrém díjszabással óvják a nemzetközi versenytől. Ez érvényes a kelet-európai termelés 50 százalékára, az uniós termelés 39 százalékára és az amerikai termelés 26 százalékára, olvasható a jelentésben.
A protekcionista jellegű intézkedések torzítják a piacot: az EU a világ leginkább torzító támogatásainak felét folyósítja. Ez a fajta segítség a WTO szerint korlátozható és csökkenthető. Az amerikai támogatások mintegy 70 százaléka esik olyan kategóriába, amely kevésbé piac- vagy termeléstorzító.
Az USA jelentése főleg 2002-es vagy korábbi statisztikai adatokkal számol, így az eredmények nem tükrözik sem az EU tavalyi bővítését, sem a 2002-ben életbe lépett amerikai farmtörvényt hatását.

„Meg akarom mutatni, hogy így is van karate” – sportsikerek kerekesszékesként
Dobos Réka válogatott parakarate sportoló kerekesszékesként tért vissza a karate világába 2014-es autóbalesetét követően. A nemrég Budapesten megrendezett karate-világbajnokságon 6. helyen végzett: eddigi sporteredményei közül erre a legbüszkébb.