Magyarország az ötödik legnépszerűbb célpont az információtechnológiai (it-) tevékenységeiket külföldre kiszervező amerikai cégek körében.
A Ziff Davis Media éves jelentése szerint azonban az ország 2015-re a harmincas lista 26. helyére eshet vissza – írja a Világgazdaság. Az amerikai cégek listáját India és Kína uralja, míg a társaságok ötödik legnépszerűbb célpontja Magyarország Costa Rica és Csehország után.
Az elektronika a magyar gazdaság egyik legerősebb iparága, amely folyamatosan pozitív külkereskedelmi mérleget zár. Ennek alapját a hagyományosan erős elektronikai kultúra adta – mondta Fáth Péter, az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) vezetője. Ma a szektorban 260 ezer ember dolgozik. Az ország előnyének a megtartása azonban csak a bérre rakódó terhek csökkentésével képzelhető el.
Lehet-e politikai mémekkel bármilyen változást elérni Magyarországon?
Hatással lehet a politikai közbeszédre a legnépszerűbb mémgyártó valamelyik jól eltalált képe? Képesek-e befolyásolni a választói akaratot a többezer like-ot bezsebelő, esetenként 3 millió emberhez is eljutó posztok? A két legismertebb magyar facebookos mémgyártóval és egy politológussal próbáltuk kitalálni, meg tudná-e tolni egy politikai közösség szekerét tolni egy jól eltalált mém, megfoghatóak-e a fiatalok, új szavazók a Facebookon, vagy hogy mennyiben volt nehezebb a munkájuk, amikor a Megafon vagy éppen Magyar Péter uralta a közösségi médiát.