Magyarország a kilencedik helyet foglalja el az Európai Unió (EU) kereskedelmi partnereinek sorában#<# - derül ki a közösség statisztikai hivatala, az Eurostat minap közzétett adataiból. A helyezést fényezi, hogy - egyedül a közép- és kelet-európai reformországok közül - az év első négy hónapjában a magyar mérleg szufficitet mutatott. Az egy esztendővel ez előtti állapothoz képest a magyar export 21, míg az import csak 12 százalékkal nőtt, és ez enyhe hazai aktívumot eredményezett, szemben - az amúgy nagyobb forgalmat generáló - lengyel és cseh külkereskedelemmel. Az export és az import összesített rangsorában Lengyelország - az unióval szemben mutatott viszonylag jelentős deficittel - a hetedik, míg Csehország a nyolcadik helyen áll. A külkereskedelmi statisztikákat az uniós országok forgalma szerinti bontásban tálaló Eurostat-elemzésből kiderül, hogy a közösség legfontosabb partnere továbbra is az Egyesült Államok. Ennél meglepőbb azonban az a tény, hogy – míg az euró-zóna forgalma május végén 1,7 milliárd eurós aktívumot mutatott – addig a 15 uniós ország külkereskedelmi egyenlege 6,3 milliárd eurós passzívumot jelez. A nagy eltérés annak tudható be, hogy az Egyesült Királyság az első négy hónapban csaknem 22 milliárd eurós deficitet halmozott fel, amelyből jelentős tételt tesz ki az 12 tagú valutaövezettel szemben fennálló passzívum. A német gazdaság exportorientáltságát mutatja, hogy az uniós országok közül a legnagyobb tagállam produkálta a legmagasabb külkereskedelmi aktívumot (25 milliárd eurót), a második helyen pedig az uniós növekedési átlagnál lényegesen gyorsabban bővülő Írország áll, 11 milliárd eurós többlettel.
- 10:28 „Rendszerváltóknak szeretettel” – Bödőcs Tibor új videójában műhassal definiálja a fasizmust
- 10:20 G7: A NER-közeli cégek járhatnak jól az óriásplakátok budapesti betiltásával
- 10:19 Szabó Győző: Én nem fogok megöregedni
- 10:19 Így kerülhetnek csapdába a nyugdíjasok: ingyenes bemutatóból 700 ezres követelés
- 10:06 Quentin Tarantino Kyle Minogue-gal forgat
- 10:03 „Egy baba az egész életedet jelenti” – elhatárolódott érzéketlen kolléganőjétől a francia L'Équipe
- 09:47 Hadházy: Véglegessé vált, hogy az új kormány nem számít a munkámra
- 09:44 Változás a MOHU-díjaknál júliustól: megszűnik egy ingyenes szolgáltatás
- 09:41 Hőkupola húzódik Magyarország fölé: extrém forróság várható
- 09:39 Az FTC érdekében Kubatov Gábor kész lenne hátrébb lépni
- 09:28 Magyar Péter: Az Orbán-kormány újraélesztette Magyarország tragédiáját
- 09:24 A fideszes sajtóra kér pénzt a „nemzeti tőkésektől” Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya
- 09:18 Így búcsúzott el a nézőktől az RTL híradósa, Major Eszter
- 09:11 Nagy újítást kapott az Üzenetek alkalmazás, így tudja bekapcsolni
- 09:10 Meghalt Clive Davis, a legendás producer, aki felfedezte Whitney Houstont
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 05:30 Kvíz: Emlékszel, mik voltak a 2010-es évek legnagyobb slágerei?
- 08:16 Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet bolondot csinált magából
- 06:16 Az osztrák kapitányt dühítette, hogy megadták Messi történelmi gólját
- 04:23 Vikingevezés a felsőfokon: Haalandék is rácsatlakoztak a vb legmenőbb szurkolására
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 07:58 Majka az X-Faktor új mentoráról: Olyan, mintha a kislányom lenne
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
