Az elmúlt másfél évben 15 millió dollárt fektetett be magyarországi vállalkozásokba a Hungarian Capital Fund Limited. A 34 százalékban az EBRD, 20-20 százalékban a Citibank London és az Abu Dhabi Investment Authority tulajdonában lévő zártvégű alap többnyire a felszámolási és a privatizációs piacon keres rendbehozatalra érdemes társaságokat. Legutóbb májusban a Terimpex Rt. többségi tulajdonát vásárolta meg: itt 600 millió forintos tőkeemelésre kerít sort, s a céget három éven belül tőzsdeképessé igyekszik varázsolni. A Terimpex a tervek szerint külkereskedelmi tevékenysége mellett a Csabahús Kft.-ből, a Hús Rt.-ből a Vágóhíd Rt.-ből, a Vasi Húsipari Rt.-ből és valószínűleg a szolnoki Solami Rt.-ből szerveződő holdinggá alakul. Az 50 millió dollárnyi eszközzel rendelkező 7 éves futamidőre tervezett alap a befektetéseit más esetekben általában 1-2 évig tartja portfóliójában. Tulajdonosai tőkerészük után dollárbázison számítva évi 20 százalékos hozamot szeretnének látni.
- 13:59 A ChatGPT-vel mentette meg a rákban szenvedő kutyáját egy ausztrál férfi
- 13:47 Bombaformában a magyar atléták, Kozák Luca is csúcsot futott
- 13:39 Trump egy magyar lánynak köszönheti Melaniát
- 13:39 Az is kérdés volt, tud-e még beszélni és járni - 32 évesen újra agyvérzést kapott a legtehetségesebb kézilabdaedző
- 13:20 Pócs János a CPAC Hungary színpadára is magával vitte hű társát, a Magyar Péter-bábut
- 13:13 Az MSZP-elnöke kemény felszólítást intézett Dobrev Klárához a józan ész nevében
- 13:02 A Doktor Szöszitől a kőkemény túrázóig – az ötvenéves Reese Witherspoon karrierje képekben
- 12:03 Gyerekek a háború árnyékában a hét képein
- 12:03 Fico fél az esetleges magyar kormányváltástól
- 11:45 „Elvi okból” nem tartanak esemény utáni tablettát egy dunakeszi gyógyszertárban
- 11:34 Lehajrázta a jamaicai riválist, országos csúcsot futott a vébén a férfi 4x400-as váltó
- 11:32 Hadházy: Tállai felesége milliós Louis Vuitton táskában vonult az egri Békemeneten
- 11:22 20 éve nem látott árhullám csapott le Hawaiira, több ezer embert kellett kitelepíteni
- 11:12 „Reszkettem a félelemtől. Nem tudtam enni, inni, aludni” – hétköznapi szörnyűségek a megszállt területeken
- 10:29 Radics Gigi többet kapott, mint Nagy Feró és Pataky Attila – Magyar Péter dokumentuma szerint 400 milliót költöttek egyetlen DPK-rendezvényre
- 09:31 Az utca embereként mutatta be a helyi fideszes képviselő Orbánról áradozó fiát a Mediaworks helyi lapja
- 11:45 „Elvi okból” nem tartanak esemény utáni tablettát egy dunakeszi gyógyszertárban
- 11:32 Hadházy: Tállai felesége milliós Louis Vuitton táskában vonult az egri Békemeneten
- 07:37 Aggasztó a tempó: Shia LaBeouf Rómában üvöltött egy étteremben ülő nőre, majd az utcán is folytatta
- 12:03 Gyerekek a háború árnyékában a hét képein
- 09:12 Szigligeti Ivett szerint földöntúli jelet küldött neki Dudás Miki: „Eddig sosem hittem az ilyen jellegű dolgokban”
- 08:59 Gyarmati Andrea összegömbölyödött
- 12:03 Fico fél az esetleges magyar kormányváltástól
- 11:12 „Reszkettem a félelemtől. Nem tudtam enni, inni, aludni” – hétköznapi szörnyűségek a megszállt területeken
- 03:33 Elek Gábor az Európa Liga-negyeddöntőről: Az olló kinyílt
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
