Amikor Sasha Kennedyt otthon hatalmába keríti az érzés, hogy vizet kell innia, igyekszik úgy intézni, hogy azt gyerekei ne lássák. Egyrészt azért, mert nem szeretné, ha eltanulnák tőle a „rossz szokást”, másrészt azért, mert nem szeretné, ha azt hinnék, az a normális mennyiség, amit ő megiszik.
Merthogy Sasha bizony közel sem normális mennyiségben issza a vizet: a 26 éves nő igazi megszállott, ami azt jelenti, hogy naponta átlagosan 20 litert tüntet el. Mostanra már nyugodtan aludni sem tud: óránként kel fel kortyolni, vagy épp azért, hogy a mosdóba menjen. Furcsa szenvedélye ellenére a fiatal anyuka igazi energiabomba, kedves és beszédes, pedig a víz mára gyakorlatilag az összes kapcsolatát tönkretette.
A fiatalasszony története egyébként már csak azért is érdekes, mert napjainkban a víz az egészséges életmód szimbólumává vált: sokan hiszik azt, hogy ha nagy mennyiségű vizet isznak, azzal száműzhetik a méreganyagokat a szervezetükből. És valóban, a víz nélkülözhetetlen az egészséges élethez, hiszen biztosítja a szerveink működését és segít elszállítani a tápanyagokat oda, ahol azokra szükség van.
Ha viszont túlzásba viszik – mint Sasha esetében -, az végzetes is lehet, és ezt csak kevesen tudják, ahogy azt is, hogy a napi ajánlott vízmennyiség 6-8 pohár. Aki ennél – rendszeresen – sokkal többet iszik, az a saját egészségét kockáztatja. Catherine Collins, a brit St. George’s Hospital dietetikusa például arra figyelmeztet, hogy a túl sok víz károsíthatja a szívet, emellett kimoshatja a szervezetből a hasznos, vízben oldódó vitaminokat (pl. a C-vitamint és a B-vitamint). A windsori urológia vezetője, Marc Laniado pedig azt javasolja, hogy azok, akik a napi ajánlott mennyiségnél többet isznak, mindenképpen látogassák rendszeresen az orvosukat, hogy kiderüljön, nincs-e komolyabb bajuk, például cukorbetegségük.