Élet-Stílus

A középdöntőbe jutás a cél a vb-n

admin
admin

2009. 12. 05. 08:48

Az utóbbi évekhez képest szerényebb az elvárás a magyar női kézilabda-válogatottal szemben a szombaton kezdődő kínai világbajnokságon.

A magyar csapat több alapembere nélkül vág neki a kínai kalandnak: Pálinger Katalin jelezte, hogy pihenésre van szüksége, Hornyák Ágnes tanulmányai miatt mondta le a szereplést, Görbicz Anita és Szamoránsky Piroska pedig sérülése után lábadozik, míg Vincze Melinda a világbajnokság előtti utolsó hazai tornán szenvedett kéztörést.

„Döntőrészt fiatalok vannak a keretben. Nem szabad rájuk túl nagy terhet rakni. Eddig a dobogóra kerülésért harcolt a női válogatott, most az elnökség jelezte: a 12 közé jutás az elvárás” – jegyezte meg Mátéfi Eszter szövetségi kapitány, aki ebben a minőségében – sok játékosához hasonlóan – az első világbajnokságára készül.

Ahogy a kapitány is említette: a keretben több fiatal, rutintalan játékos található, tízen vannak olyanok, akik 30-nál kevesebb válogatottbeli mérkőzésen vannak túl, hatan pedig még a tízes határt sem lépték át e tekintetben. A rutint Tóth Tímea, Vérten Osolya és Tomori Zsuzsanna mellett Szucsánszki Zita, valamint a kapus Herr Orsolya képviseli.

A C jelű hatosba sorolt magyar hölgykoszorú Szucsouban, sorrendben Tunézia, Chile, Románia, Norvégia és Japán ellen vívja a csoportmérkőzéseit. Chilével korábban még nem találkozott a magyar válogatott; Tunézia (1 mérkőzés/1 győzelem) és Japán (14/14) ellen hibátlan a mérlege, és a legerősebb vetélytársakkal, azaz Romániával (86/48) és Norvégiával (74/49) szemben is jobban áll, ugyanakkor a jelenlegi erőviszonyok alapján az újabb siker bravúrral érne fel. Már csak azért is, mert a legutóbbi randevú során mind a két csapattól vereséget szenvedtünk: 21-27, illetve 13-33 volt a végeredmény.

Amennyiben a gárdának sikerül a célként megfogalmazott továbbjutás, akkor a középdöntőben jöhet a D csoport legjobb hármasa, amely a papírforma alapján feltehetően a spanyol, dél-koreai és a házigazda kínai válogatott lehet.

Ami a végső sorrendet illeti: az olimpiai bajnok norvég és a címvédő orosz együttes kiemelkedik a mezőnyből, nem lenne meglepő, ha ez a két csapat vívná a finálét.

—-A magyar keret—-

Kapusok:
Herr Orsolya (Vác, 1984.11.23., 76/0)
Pastrovics Melinda (Alcoa Fehérvár, 1981.05.28., 19/0)
Triffa Ágnes (DVSC, 1987.01.18., 19/0)

Jobbszélsők:
Bódi Bernadett (Mondi Békéscsaba, 1986.03.09., 37/46)
Orbán Adrienn (Győr, 1986.10.01., 9/20)

Jobbátlövők:
Bulath Anita (DVSC, 1983.09.20., 19/43)
Tomori Zsuzsanna (Győr, 1987.06.18., 58/117)

Irányítók:
Kovacsics Anikó (Győr, 1991.08.29., 6/9)
Szucsánszki Zita (FTC, 1987.05.22., 38/107)

Beállósok:
Szabó Valéria (DVSC, 1983.03.02., 15/19)
Tóth Kata (Békéscsaba, 1984.06.25., 9/22)

Balátlövők:
Szekeres Klára (Békéscsaba, 1987.12.01., 3/1)
Tóth Tímea (Vác, 1980.09.16., 135/419)
Zácsik Szandra (Krim Ljubljana, 1990.04.22., 8/18)

Balszélsők:
Juhász Gabriella (DVSC, 1985.03.19., 4/2)
Vérten Orsolya (Győr, 1982.07.22., 97/282)

(Név, klub, születési idő, válogatott mérkőzések/gólok)

—-Csoportok, program—-

Csoportbeosztások
A csoport (Vuhszi):
Franciaország, Brazília, Svédország, Kongó, Dánia, Németország

B csoport (Csangcsiakang):
Angola, Ausztrália, Ausztria, Thaiföld, Oroszország, Ukrajna

C csoport (Szucsou):
Magyarország, Románia, Chile, Norvégia, Japán, Tunézia

D csoport (Csangcsou):
Dél-Korea, Kazahsztán, Spanyolország, Elefántcsontpart, Kína, Argentína

Program
December 5., szombat:
Magyarország-Tunézia, 14:15

December 6., vasárnap:
Magyarország-Chile, 10:15

December 7., hétfő:
Románia-Magyarország, 14:15

December 9., szerda:
Norvégia-Magyarország, 12:15

December 10., csütörtök:
Magyarország-Japán, 14:15

December 12., szombat
Középdöntő, 1. forduló
II. csoport: C2-D3 10:15, C3-D1 12:15, C1-D2 14:15
Elnök Kupa (a 13-24. helyért), II. csoport: C5-D6, C6-D4, C4-D5

December 13., vasárnap
Középdöntő, 2. forduló
II. csoport (Szucsou): D1-C2 10:15, D3-C1 12:15, D2-C3 14:15
Elnök Kupa, II. csoport: D4-C5, D6-C4, D5-C6

December 14., hétfő
Elnök Kupa (a 13-24. helyért), 3. forduló
II. csoport: C6-D6, C5-D5, C4-D4

December 15., kedd:
Középdöntő, 3. forduló
II. csoport (Szucsou): C3-D3 10:15, C2-D2 12:15, C1-D1 14:15
Elnök Kupa: mérkőzések a 13., 15., 17., 19., 21., 23. helyért

December 17., csütörtök
A 11. helyért 6:30, a 9. helyért 9:00, a 7. helyért 11:30, az 5. helyért 14:00

December 18., péntek
Elődöntő 11:30 és 14:15

December 20., vasárnap:
A 3. helyért 9:30, döntő 12:00

—-Vb-múlt—-

Az eddigi vb-k és a magyar helyezések:
1957, Jugoszlávia:
1. Csehszlovákia
2. Magyarország
3. Jugoszlávia

1962, Románia:
1. Románia
2. Dánia
3. Csehszlovákia

5. Magyarország

1965, NSZK:
1. Magyarország
2. Jugoszlávia
3. NSZK

1971, Hollandia:
1. NDK
2. Jugoszlávia
3. Magyarország

1973, Jugoszlávia:
1. Jugoszlávia
2. Románia
3. Szovjetunió
4. Magyarország

1975, Szovjetunió:
1. NDK
2. Szovjetunió
3. Magyarország

1978, Csehszlovákia:
1. NDK
2. Szovjetunió
3. Magyarország

1982, Magyarország:
1. Szovjetunió
2. Magyarország
3. Jugoszlávia

1986, Hollandia:
1. Szovjetunió
2. Csehszlovákia
3. Norvégia,

8. Magyarország

1990., Dél-Korea:
1. Szovjetunió
2. Jugoszlávia
3. NDK
(Magyarország nem vett rész)

1993, Norvégia:
1. Németország
2. Dánia
3. Koreai Köztársaság,

7. Magyarország

1995, Ausztria/Magyarország:
1. Koreai Köztársaság
2. Magyarország
3. Dánia

1997, Németország:
1. Dánia
2. Koreai Köztársaság
3. Németország,

9. Magyarország

1999, Norvégia:
1. Norvégia
2. Franciaország
3. Ausztria

5. Magyarország

2001, Olaszország:
1. Oroszország
2. Norvégia
3. Jugoszlávia

6. Magyarország

2003, Horvátország:
1. Franciaország
2. Magyarország
3. Koreai Köztársaság

2005, Oroszország:
1. Oroszország
2. Románia
3. Magyarország

2007, Franciaország:
1. Oroszország
2. Norvégia
3. Németország

8. Magyarország

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.