Kuznyecova kiesett a US Openen

Az esélyesek szinte egytől egyig továbbléptek az amerikai nyílt teniszbajnokságon - Szvetlana Kuznyecova kivételesen nem: az oroszt a szlovén Katarina Srebotnik búcsúztatta a harmadik fordulóban.

Az urak között a címvédő Roger Federer ugyan nem játszott meggyőzően, de ez is elégnek bizonyult az alapvonalról ügyes megoldásokkal operáló, a kulcsmomentumokban azonban rendre alulmaradó brazil Thiago Alvesszel szemben.

Novak Djokovics is három játszmában lépett tovább, ám az amerikai Andy Roddick alaposan megkínlódott a lett Ernests Gubilsszal.

Gubils nem vallott szégyent, megszorongatta Roddickot (Getty)

A mindössze húszéves Gubils az első játszmában kiváló játékkal rukkolt elő, a másodikban és a harmadikban viszont visszaesett – a nagy lehetőség miatt többet kapkodott, s szervajátéka is akadozott.

A negyedik szettben Gubils ismét hasonlót produkált mint az elsőben, az ászok terén is tartotta a lépést riválisával (19-et repesztett, míg Roddick 21-el zárt), ám Roddick 6:5-ös vezetésénél – fejben – ismét gyengébbnek bizonyult. A mindent eldöntő játékban kétszer is kettős hibát vétett, s erre lecsapott a rutinos amerikai.

A német Tommy Haas és a cseh Ivo Minar is egy már-már megnyert mérkőzést bukott el. Haas 6.2, 6:2-es vezetésnél omlott össze, egyre idegesebben játszott, s ezt a luxemburgi Gilles Müller kiválóan kihasználta. Akárcsak a finn Jarkko Nieminen, aki 6:7, 3:6 után kapaszkodott vissza, és nyert öt játszmában.

A korábbi győztes Lindsay Davenport is búcsúzott, azonban ő tulajdonképpen kiszerválta magát a tornáról. Az egykori amerikai világelső a második szettben, egy ízben egymást követő hét adogatását is elrontatta, azaz három kettős hibát ütött.

Davenport pályafutása egyik leggyengébb meccsén van túl (AP)

Davenport karrierje egyik leggyengébb meccsén van túl (AP)

A gyermeke születése után nemrég visszatért klasszis pályafutása egyik legrosszabb meccsének nevezte a Marion Bartoli ellenit.