A Svájcban született Maja Weber csellista hívta életre a fiatal muzsikusokból álló kvartettet. A családi vonósnégyesben kezdett csellózni, négyéves korában, majd nővérével megalapította az Amar Quartettet. A Stradivariról, a jeles cremonai hegedűkészítőről elnevezett formációt azért alapíthatta meg, mert a St. Gallen-i Habisreutinger textilgyáros házaspár alapítványt hozott létre, és a birtokában lévő hangszereket kölcsönadta a fiatal muzsikusoknak. Rolf Habisreutinger egyébként maga is amatőr csellista.
A négy, kincset érő mesterhangszeren 2007 szeptembere, a megalakulás óta játszik a kvartett. Első svájci hangversenyeik után, bemutatkozó körútjukon Budapest mellett Münchenben, Berlinben, Prágában, Eisenstadtban, Salzburgban és Bécsben is fellépnek.
Az első hegedűs a lengyel születésű Bartek Niziol, aki poznani tanulmányai után számos nemzetközi versenyt nyert. Fellépett a világ nagy koncertközpontjaiban, a cannes-i Midemen elismeréssel fogadták Wienawskid-moll versenyművének tolmácsolását. Elisabeth Harringer (hegedű) és David Greenlees (brácsa) pedig a Zürichi Tonhalle Zenekar, a Zürichi Opera és az Ars Armata Zürich művészei.
A bemutatkozó turnén Joseph Haydn és Bedrich Smetana művei mellett egy magyarországi bemutatót is tartanak: Daniel Schnyder svájci komponista művét játsszák. Daniel Schnyder szaxofonművész, fuvolaművész és zeneszerző. Szóló-, kamara- és szimfonikus műveket egyaránt alkot.
Játszik dzsesszt is – híres az improvizációiról. Multimédia projektekben is részt vesz, Murnau egyik alapművéhez, az 1926-os Dr. Faust című filmhez írt mai kísérőzenét. Casanova címmel operát komponált a Yehudi Menuhin Fesztiválra, ahol rezidens zeneszerző.
A koncert közben Hans Schenker színművész beszél a hangszerekről, művészekről, zeneszerzőkről és műveikről.