A Blikk információja szerint bejelentést kapott az ügyészség, hogy engedély nélkül figyelhettek meg embereket a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Felderítő Főosztályának nyomozói az elmúlt években.
A lap úgy tudja, a célszemélyek közt volt a Ligetvédők több tagja, egy ismert celeb és Hadházy Ákos, akit ez nem lepett meg.
Mindig is úgy gondoltam, hogy nyomon követik a munkásságomat, megfigyelhetnek. Az, hogy kiderül, a gyanúm beigazolódott, nem okoz különösebb meglepetést.
A képviselő is kapott erről információt, rá is kérdezett a BRFK-nál, milyen intézkedéseket foganatosítottak vele szemben, de választ még nem kapott. Hadházy Ákos a lapnak azt mondta, folytatja a munkáját, korrupció elleni küzdelmét.
Nem szabad az árnyékba húzódni és behódolni. Meg kell mutatni, nem tudják az embert megfélemlíteni
– jelentette ki a politikus.
A lap az engedély nélküli megfigyelésekről megkérdezte a BRFK-t, de onnan átirányították a Központi Nyomozó Főügyészséghez (KNYF), amelynek szóvivője annyit közölt, hogy a bejelentést az ügyészség egy másik, folyamatban lévő ügy kapcsán vizsgálja.
A Blikk emlékeztet rá, nyáron Budapest rendőrfőkapitánya visszavonta a Felderítő Főosztály vezetőjének, két osztályvezetőjének a kinevezését egy olyan ügy miatt, amelyben a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség nyomozott. Hat embert akkor gyanúsítottként hallgattak ki, egy embert letartóztattak, a lap szerint már nyolc gyanúsított van.
Frissítés!
Rendkívül súlyosnak minősítette az ügyet Facebook-oldalán Hadházy Ákos, aki szerint
egy mentelmi joggal rendelkező képviselőt megfigyelni, ráadásul szimplán politikai okból, több, mint törvènytelen.
Betekintést kért a Felderítő Főosztálytól az őt érintő iratokba, a napokban lejár a válaszadási határidő.
Kíváncsian várja az iratbetekintést és azt is, a Fidesz megengedi-e, hogy a Nemzetbiztonsági Bizottság összeüljön az ügyben (ha az ellenzéki pártok egyáltalán kérik).
Szerinte nem túl nagy szavak azt mondani:
ez a rendszer annál is sötétebb, mint ahogyan eddig látszott.
A képviselő jónak tartja, hogy ezek a dolgok kiderülnek, de úgy látja, van veszélye is.
Ha az emberek ebből azt a következtetést vonnák le, hogy »na ezért kell csendben maradni«, akkor pont azt tennék, amit a mocskos hatalom akar.
Frissítés 2!
A Belügyminisztérium is reagált a Blikk által lehozott információkra, az MTI-hez eljuttatott közleményben cáfolták, hogy parlamenti képviselőket – így akár Hadházy Ákost is – figyeltek volna meg.
A Belügyminisztérium sajnálattal veszi tudomásul, hogy a média rendre az egyértelmű képtelenségek árnyékára figyel. Akik pedig még hajlandóak a légből kapott értesüléseket figyelemmel kísérni, előbb vagy utóbb azzal szembesülnek, hogy a valósághoz semmi vagy legalábbis nem sok közük van. Figyelemre méltó, hogy ezeknek az ügyeknek a szereplői azonosak, állítólagos ügyeiket ugyanazok hozzák nyilvánosságra – olvasható a közleményben.
A tárca kénytelen sokadszorra leszögezni: országgyűlési képviselőt a rendőrség – így a Budapesti Rendőr-főkapitányság Felderítő Főosztálya – nem figyelhet meg, tehát nem figyel meg. A képviselők munkásságának figyelemmel kisérése a választópolgárok, és nem a rendőrség feladata. írják.
A leplezett és a titkos információgyűjtésre alkalmas eszközök alkalmazásának szabályai Magyarországon egyértelműek, nyilvánosak. Azokat a Belügyminisztérium irányítása alatt álló szervek maradéktalanul betartják – zárul e sorral a tárca közleménye.