Rétvári Bence a Magyar Nemzetben azért bírálja Gyurcsány Ferencet, mert „hatalomra kerülve csökkentené az egyházi fenntartású iskolák és a szociális intézmények támogatását”. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára, a KDNP alelnöke az interjúban azt állítja, azok most „ugyanazt a támogatást kapják, mint az államiak”.
Gyurcsány és a baloldal szemrebbenés nélkül eresztené inkább a magyar emberekre muszlim migránsok ellenőrizetlen tömegeit, mint hogy támogassa a keresztény magyar kultúrát.
A koronavírus elleni védekezésről azt mondja, a járvány ellen nemzeti összefogás alakult ki, abból
egyedül az ellenzék vonta ki magát, ők ugyanis a koronavírusra nem veszélyként, hanem lehetőségként tekintenek.
Az ellenzék még az orosz vakcinából is politikai vitát akar csinálni,
és ezért képes lenne emberi életeket is kockára tenni.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) is uniós és a nemzetközi sztenderdek alapján dönt az engedélyezésről, a kormány pedig a bárhol is van alkalmas vakcina, beszerzi, a hazai hatósági vizsgálat után hozzáférhetővé teszi.
Kétszínűség külföldön mást mondani
Az interjúban a kereszténydemokrata politikus hosszan ostorozza a baloldal képviselőit akik a védekezés segítése helyett álhíreket terjesztenek, adatok eltitkolásával vádolják a kormányt.
Az pedig a legnagyobb kétszínűség, hogy kifelé mást kommunikál a baloldal, mint amit idehaza.
Az EP-ben azt terjesztették, hogy a veszélyhelyzet alatt nem ülésezik a parlament, ezzel szemben itthon azt kifogásolják, hogy a védekezés mellett egyéb, a járványt nem érintő törvényjavaslatokat is tárgyal az Országgyűlés.
Az államtitkárnak az oktatás terén megfogalmazott kritikákban az a különösen visszatetsző, hogy szerinte olyan dolgokért támad az ellenzék, amelyek az ő kormányzásuk következményei voltak.
Az államtitkár az ellenzékkel ellentétben úgy látja, hogy a kormány sokat tett a szegénység ellen, hosszan sorolja is, mennyire jót tett az országnak, hogy a saját lábára állt, mert mára sokkal kevesebben nélkülöznek, mint a baloldali kormányok idején. Nagyon fontosnak nevezte, hogy
négyszázezerről százezerre csökkent a mélyszegénységben élők száma.